Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІПтНПЕ
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Відбулося чергове засідання Ради президентів академій наук України
27 грудня 2022 року в будівлі президії Національної академії наук України під головуванням президента НАН України Анатолія Загороднього відбулося чергове засідання Ради президентів академій наук України.

Участь у заході взяли виконувач обов’язків президента Національної академії правових наук України Володимир Журавель, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, президент Національної академії мистецтв України Віктор Сидоренко, віцепрезидент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України Вячеслав Богданов, віцепрезидент НАН України, голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України Сергій Пирожков, віцепрезидент Національної академії медичних наук України Ігор Лурін та віцепрезидент Національної академії аграрних наук України Юрій Лупенко.

У ході засідання схвалена Програма спільної діяльності Національної академії наук України та Національної академії правових наук України на 2023-2025 роки. Програма передбачає проведення спільних науково-практичних заходів, виконання науково-дослідних робіт, підготовку наукових і навчальних видань, діяльність із популяризації науки тощо. Першочерговим орієнтиром при формуванні Програми були заходи, актуальні в умовах воєнного стану, для зменшення негативних наслідків військових дій та післявоєнного відновлення України.

За словами Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього, першочерговою складовою таких програм має бути спільне виконання міждисциплінарних наукових досліджень і науково-технічних розробок. «На жаль, нині ми не маємо змоги передбачити окреме цільове фінансування таких заходів, – зауважив Анатолій Загородній. – Але за потреби наші науковці можуть здійснювати таку взаємодію в межах відомчого фінансування різних академій наук. Є також можливість спільної реалізації інноваційних розробок за кошти сторонніх замовників, виконання досліджень за рахунок отриманих грантів. Наші установи використовували ці способи фінансового забезпечення співпраці й раніше, але формування спільних програм сприятиме інтенсифікації роботи в цьому напрямі».

Також на засіданні Ради президентів академій наук було обговорено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання джерел інформації держави-агресора або держави-окупанта в освітніх програмах, в науковій та науково-технічній діяльності». За підсумками розгляду цього питання Рада президентів академій наук України звернулась з листом до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з пропозиціями щодо доопрацювання згаданого законопроєкту.


Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net