Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІПтНПЕ
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності розширює співпрацю з міжнародними партнерами та вітчизняними фахівцямиПротягом вересня-жовтня 2019 року Навчально-науковою лабораторією дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України розширено науково-практичну співпрацю із національними експертами та міжнародними фахівцями з Німеччини, Литви, Хорватії у сфері протидії домашньому насильству і насильству щодо дітей, гендерної дискримінації, захисту внутрішньо переміщених осіб. Завідувачка Лабораторії д.ю.н., проф., Заслужений юрист України Лариса Наливайко презентувала партнерам різні напрями діяльності наукового колективу та основні напрацювання.

5 вересня відбулась зустріч з представниками Німецького університету поліції – начальником відділу міжнародного співробітництва Карстеном Твельмайером та його заступником Гюдо Каттертом. Спільний погляд двох наукових колективів на можливі шляхи вирішення гендерних проблем у наших країнах дозволив визначити напрями подальшої співпраці.

7 вересня пройшла регіональна науково-практична конференція для фахівців на тему «Концепція реалізації завдань запобігання домашньому насильству». Учасниками виступили представники Мінсоцполітики, Мін’юсту, МОЗ, МОН та МВС. На заході вдалося визначити перспективні напрями діяльності регіональних установ профільних міністерств, які опікуються питаннями домашнього насильства. У рамках конференції проведено робочу нараду за участі заступниці голови Дніпропетровської ОДА Ірини Грицай, завідувачки Лабораторії Лариси Наливайко, радниці Міністра освіти і науки України Олени Масалітіної, фахівця відділу Департаменту реалізації політики МОЗ України Ольги Міщенко, представників Мін'юсту, Фонду народонаселення ООН, Регіонального центру надання БВПД щодо запуску навчального проекту із запобігання та протидії домашньому насильству.

Наукові співробітники Лабораторії мають досвід розробки і реалізації навчальних тренінгів з проблем протидії домашньому насильству, що з 2017 року проводяться за підтримки ОБСЄ та Фонду народонаселення ООН.

Для гармонізації роботи у сфері забезпечення гендерної рівності 17 вересня відбулась зустріч з радницею Міністра внутрішніх справ України з гендерних питань Вікторією Арнаутовою, яка відмітила ефективну діяльність колективу Лабораторії. Гендерні дослідження та концепцію роботи презентували Лариса Наливайко і Віта Кононець. Гендерна політика реалізовується Лабораторією у науковому, навчальному, виховному напрямах.

Результати зустрічі радниця Міністра внутрішніх справ України з гендерних питань презентувала у Міністерстві.

За запрошенням 25 вересня наукові співробітник Лабораторії мали честь зустрітися з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватія в Україні Аніцою Джамич та директоркою Центру захисту дітей і молоді Загреба Горданою Бульян Фландер, визнаним міжнародним фахівцем у сфері захисту прав дітей, в рамках офіційного візиту делегації до Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Ректор Андрій Фоменко поінформував гостей про можливості міжнародної співпраці. Пані Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич висловила надію, що зустріч стане початком результативної співпраці. Лариса Наливайко презентувала хорватським колегам діяльність Лабораторії у контексті роботи у сфері попередження насильства щодо дітей. Зокрема, розповіла про просвітницький проект «Bullying stop» для школярів, а також систематичні тренінги з питань запобігання та протидії домашньому насильству для поліцейських. Поінформувала і про авторські дисципліни з гендерного напряму, які були розроблені фахівцями Лабораторії та успішно впроваджуються у навчальний процес.

27 вересня відбулась робоча зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом, ректором Каунаського університету імені Вітаутаса Великого Юозасом Аугутісом, а також Почесним консулом Литовської Республіки у Дніпрі Віталієм Півняком. Зустріч провела Лариса Наливайко за участі співробітників Лабораторії та науковців Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Серед питань, що обговорювались, перш за все – визначення ключових результатів діяльності Центру литовського права. Було акцентовано увагу на головних завданнях центру: обмін досвідом, спільне проведення наукових заходів, підготовка наукових статей. Напрямами співпраці визначено: проблеми забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, психологічну реабілітацію військовослужбовців Операції Об’єднаних Сил та членів їх сімей і протидію інформаційним загрозам.

Також 27 вересня наукові співробітники Лабораторії взяли участь у Форумі «Гендерна політика», в рамках якого відбулось визначення переможців всеукраїнського конкурсу соціальних відеороликів на гендерну тематику. Організували конкурс Дніпропетровська обласна рада та Громадська організація «Жінки PLUS». Серед поданих на конкурс відеороликів, присвячених проблемі насильства над жінками, було відібрано та нагороджено авторів кращих робіт, які створили творчі колективи з Рівного, Львова, Харкова та Дніпра.

10 жовтня завідувачка Лабораторії Лариса Наливайко, наукові співробітники Ірина Грицай та Ольга Чепік-Трегубенко взяли участь у масштабному міжнародному форумі «Подвиг не знає статі», реалізованому за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України та за підтримки ООН Жінки в Україні (UN Women Ukraine). Форум проведено з нагоди Дня захисника України.

Модератором заходу виступила заступниця Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук. Участь у Форумі взяли: Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, очільниця Офісу ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська, Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, Голова Консультативної місії ЄС в Україні Антті Юхані Хартікайнен, представник Генсека НАТО з питань жінок, миру, безпеки Клер Хадчінсон, гендерна радниця Консультативної місії ЄС Агата Шиманська, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, українська акторка театру та кіно, продюсерка, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца, Народні депутати України, військовослужбовці та ветерани АТО, правоохоронці і надзвичайники, громадські діячі, науковці, ЗМІ та ін. У заході брали участь представники США, Канади, Швеції, Норвегії.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба повідомив, що найближчим часом у секторі безпеки та оборони буде створено Центр гендерних компетенцій.

11 жовтня на зустріч з керівництвом Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, науковими співробітниками Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу ВПО та забезпечення гендерної рівності прибула заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко. Ректор Андрій Фоменко представив плани наукового колективу щодо забезпечення гендерної рівності в Дніпропетровському регіоні та державі загалом. Завідувачка Лабораторії Лариса Наливайко презентувала наукову, навчальну, виховну, просвітницьку діяльність, поділилась найближчими планами щодо наукових заходів та запросила до участі представників Міністерства.

За результатами зустрічі Катерина Павліченко відзначила активну роботу колективу і подякувала, що серед широкої тематики дослідження, особлива увага приділяється домашньому насильству, гендерній рівності у військовій організації. До бібліотеки Міністерства внутрішніх справ України передано комплект наукових праць, підготовлений науковими співробітниками Лабораторії.

Колектив Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності висловлює подяку всім небайдужим до вказаної наукової проблематики. Тісна співпраця з партнерами відкриває не тільки нові горизонти і перспективи роботи, а й задає нового формату діяльності і обміну досвідом.
Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net