Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІПтНПЕ
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Підписано договір про співробітництво з Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського
28 березня 2019 року в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся круглий стіл на тему «Право національної безпеки; військове право: історія, сучасність та перспективи». Відповідно до нещодавно прийнятого наказу Міністерства освіти і науки України про відкриття наукової спеціальності з права національної безпеки та військового права, виникла потреба окреслити і всебічно обговорити коло питань щодо втілення в наукову діяльність та освітній процес передбачених наказом положень. Серед них: сучасна доктрина права національної безпеки та військового права, адаптація національного військового законодавства до стандартів краї НАТО, формування системи демократичного контролю за сектором безпеки і оборони України, проблемні питання регулювання сучасних збройних конфліктів та інші.

Вперше такий захід організований Національним університетом оборони спільно з Національною академією правових наук України, в ході якого констатувалась потреба і фактично розпочата взаємна співпраця цих установ з розробки пропозицій щодо формування та реалізації державної політики, пріоритетів наукових досліджень, координації міжгалузевих наукових розробок розвитку законодавства у сфері безпеки та оборони України. Ця співпраця закріплена договором про співробітництво між Національною академією правових наук України та Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського, підписаним президентом Національної академії правових наук України О. Петришиним та тимчасово виконуючим обов’язки начальника Національного університету оборони України генерал-лейтенантом В.Тарасовим.

У роботі круглого столу взяли участь директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України В. Пилипчук та співробітники інституту, наукові та науково – педагогічні працівники університету, інших військових навчальних закладів, співробітники структур безпекового та оборонного сектору держави, органів військового управління. Т. в. о. начальника Національного університету оборони генерал-лейтенант В.Тарасов у своєму виступі акцентував увагу на тому, що обмін досвідом науковців, освітян, практиків акумулює творчий потенціал провідних наукових установ та навчальних військових закладів України на шляху реформування вітчизняної правової системи і законодавства, необхідних для формування ідеології державного будівництва, захисту прав та свобод людини, поглибленню демократичних засад цивільно – військових відносин.

Учасники круглого столу дійшли спільного висновку про те, що головною парадигмою права національної безпеки і військового права є правове забезпечення безпеки людини, суспільства і держави на основі забезпечення захисту конституційного ладу, суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності України.

Крім цього, було наголошено на потребі поліпшення правового регулювання безпекової та оборонної функції держави, визначення шляхів подальшого розвитку права національної безпеки та військового права, вдосконалення інституційного та організаційного забезпечення військової правоохоронної діяльності, системи військової юстиції, відновлення військового правосуддя тощо.

З цією метою у Національному університеті оборони та Національній академії правових наук України планується створити відповідні творчі колективи, групи і об’єднання, ініціювати відкриття ад’юнктури за предметним напрямом дослідження «Право національної безпеки; військове право», здійснити поглиблений аналіз сучасного стану правового регулювання функціонування сектору безпеки і оборони держави, виявлення проблемних питань та визначення шляхів їх вирішення.


Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net