Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
КРЦ
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Відбувся круглий стіл на тему: «Інститут помилування в Україні»
23 травня 2018 року Національною академією правових наук України разом з Інститутом кримінально-виконавчої служби за підтримки Департаменту з питань помилування Адміністрації Президента України та Пенітенціарної асоціації України проведено круглий стіл на тему: «Інститут помилування в Україні». Захід відбувся на базі Київського регіонального наукового центру Національної академії правових наук України, за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3.

Круглий стіл проводиться як спосіб діалогу між представниками наукової спільноти, Київського регіонального центру Національної академії правових наук, Департаменту з питань помилування Адміністрації Президента України, політичними та громадськими діячами, а також практичними працівниками органів та установ виконання покарань. У ході дискусії були обговорені такі питання як аналіз проблем у вітчизняній процедурі помилування та її вдосконалення в Україні з урахуванням міжнародного досвіду.

У роботі круглого столу взяли участь близько 40 учасників, з яких 5 академіків. Науковий захід відкрили Кузнєцова Наталія Семенівна, віце-президент – керівник Київського регіонального центру НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України; Оніщенко Наталія Миколаївна, завідувач відділу теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, академік НАПрН України; Бараш Євген Юхимович, начальник Інституту кримінально-виконавчої служби, доктор юридичних наук, доцент, Заслужений діяч науки і техніки; Торкунов Олег Миколайович, заступник начальника Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту.

З вітальними словами та актуальними доповідями до учасників круглого столу звернулись академіки Національної академії правових наук України Тихий Володимир Павлович та Шакун Василь Іванович. Народні депутати України: Алексєєв Ігор Сергійович, Марченко Олександр Олександрович. Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Жупанов Дмитро Володимирович; керівник Департаменту з питань помилування Адміністрації Президента України Букалов Олександр Павлович; член-кореспондент НАПрН України Музика Анатолій Ананійович; головний науковий співробітник Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, заслужений юрист України Ярмиш Олександр Назарович; керівник Відділу у справах душпастирства у пенітенціарній системі України Костянтин Пантелей та інші представники громадстьких організацій та наукової спільноти.

Окрім цього відбулась презентація колективної монографії «Інститут помилування в Україні та світі» та обговорення найбільш актуальних питань щодо помилування.

В рамках конференції обговорювалися такі теми: загальні засади здійснення помилування в Україні; історія розвитку та світовий досвід функціонування інституту помилування засуджених; підготовки матеріалів установами виконання покарань за клопотаннями про помилування засуджених; критерії помилування засуджених актуальні питання помилування засуджених до довічного позбавлення волі.

Всі учасники отримали збірники матеріалів круглого столу.


Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net