Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
КРЦ
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Відбувся круглий стіл «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні»
14-15 вересня 2018 року у межах проекту «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні», який реалізується Національною академією правових наук України спільно з партнерами – Громадською організацією українців Словаччини SME SPOLU за підтримки SlovakAid, було проведено круглий стіл. Основною метою заходу стало ознайомлення його участників із науково-практичними рекомендаціями, підготовленими словацькими експертами, які мають великий досвід роботи у міжнародних проектах за відповідною тематикою.

Учасниками круглого столу стали представники органів державної влади і місцеового самоврядування, центрів безоплатної правової допомоги, юридичних клінік, громадські активісти, науковці, адвокати та судді. Усього – 60 учасників.

Особливу увагу було приділено таким питанням як:

Інтеграція та захист прав ВПО в Україні. Відповідні рекомендації було підготовлено експерткою проекту JUDr. Мирославою Возарioвою (PhD., Юридичний факультет Університету Каменiуса, м. Братислава);

Європейські стандарти захисту економічних та соціальних прав шукачів притулку, як можливий приклад для запровадження аналогічних механізмів щодо ВПО в Україні. Автором відповідної частини рекомендацій виступила JUDr. Наташа Юст Грнчарова (PhD., Національна експертка Словаччини з питань шукачів притулку в експертній групі TAIEX);

Доступ до правосуддя та реалізація прав у Словацькій республіці. Кращі практики та шляхи реалізації в галузі антидискримінації, реєстрації місця проживання та доступу до безоплатної правової допомоги. Цю частину рекомендацій було підготовлено Барборою Мєшшовою (Mgr., провідний адвокат громадської організації Ліги за людські права).

Окремо 17 вересня 2018 р. було проведено презентацію рекомендацій для більш широкого загалу. Зокрема, частину накладу було передано в органи місцевого самоврядування, а також громадським організаціям, які працюють з внутрішньо переміщеними особами, для використання в їх повсякденній роботі.

З повним текстом рекомендацій можна ознайомитися за посиланням (ПЕРЕГЛЯНУТИ)


Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net