Міжнародна науково-практична конференція «Права людини та юридична практика їх захисту: основні напрями взаємовпливу та підвищення ефективності в умовах глобалізованого суспільства»
За ініціативи Національної академії правових наук України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування і Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Права людини та юридична практика їх захисту: основні напрями взаємовпливу та підвищення ефективності в умовах глобалізованого суспільства».
Науковий захід відбувся в межах Всеукраїнського тижня права та щорічної Міжнародної акції «16 днів проти насильства» за підтримки Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення.
Щорічно з 2017 року на цьому заході актуалізуються проблеми забезпечення прав людини в Україні, здійснюється обмін практичним досвідом та результатами наукових досліджень з питань захисту прав людини та забезпечення інтересів вразливих верств населення, осіб, які постраждали від збройного конфлікту.
Пленарне засідання міжнародної конференції відбулось у Дніпропетровській обласній державній адміністрації, що є найактивнішим ініціатором соціальних змін у регіоні.
Захід відкрив Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко, який акцентував, що питання захисту прав людини є першочерговими для України, тому метою наукового заходу є, перш за все, сприяння парламенту та уряду у законодавчому удосконаленні правозахисної та правоохоронної системи держави.
До вітальних приєдналися: ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, полковник поліції Андрій Фоменко; т.в.о. прокурора Дніпропетровської області, старший радник юстиції Роман Сосков; регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області Тетяна Кокшарова; Голова Третього апеляційного адміністративного суду Анатолій Коршун, регіональна спеціалістка з питань запобігання та протидії домашньому насильству Фонду ООН у галузі народонаселення Ганна Карпеченкова та інші експерти правозахисних та правоохоронних інституцій.
Представили результати своєї практичної діяльності у сфері забезпечення прав людини в Україні за 2019 рік представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення.
Модераторами пленарного засідання виступили завідувач Навчально-наукової лабораторії, проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, д.ю.н., професор Лариса Наливайко та заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, д.ю.н., доцент Ірина Грицай.
Загалом у заході взяли участь понад 150 учасників – науковців і практиків, аспірантів, студентів і курсантів, представників інститутів громадянського суспільства, ЗМІ. Серед них: представники провідних наукових установ, вищих навчальних закладів України, а також експерти з Дніпропетровської обласної ради, Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області, Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, Третього апеляційного адміністративного суду, Дніпропетровського окружного адміністративного суду, прокуратури Дніпропетровської області, Регіональної Ради реформ правосуддя за підтримки Проекту Європейського Союзу «Право-Justice», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області, громадських правозахисних організацій та ін.
Учасники пленарного засідання зупинились на питаннях запобігання гендерно-обумовленому насильству; розглянули доктрину прав людини в умовах глобалізованого суспільства; механізм реалізації та гарантування прав людини; практику захисту прав і свобод людини в сучасній Україні та світі.
Друга робоча частина науково-практичного заходу відбулася у стінах Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ у форматі двох дискусійних платформ «Права людини: методологічний, гносеологічний та онтологічний аспекти» та «Механізм реалізації та гарантування прав людини. Практика захисту прав і свобод людини в сучасній Україні та світі». За результатами конференції підготовлено резолюцію щодо удосконалення чинного законодавства у сфері прав людини, подальшого формування та реалізації загальнодержавних планів та стратегій у сфері прав людини, розроблено рекомендацій для правоохоронних та правозахисних інституцій стосовно запобігання порушенням прав людини.




