Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІПтНПЕ
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Міжнародна науково-практична конференція «Права людини та юридична практика їх захисту: основні напрями взаємовпливу та підвищення ефективності в умовах глобалізованого суспільства»За ініціативи Національної академії правових наук України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування і Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Права людини та юридична практика їх захисту: основні напрями взаємовпливу та підвищення ефективності в умовах глобалізованого суспільства».

Науковий захід відбувся в межах Всеукраїнського тижня права та щорічної Міжнародної акції «16 днів проти насильства» за підтримки Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення.

Щорічно з 2017 року на цьому заході актуалізуються проблеми забезпечення прав людини в Україні, здійснюється обмін практичним досвідом та результатами наукових досліджень з питань захисту прав людини та забезпечення інтересів вразливих верств населення, осіб, які постраждали від збройного конфлікту.

Пленарне засідання міжнародної конференції відбулось у Дніпропетровській обласній державній адміністрації, що є найактивнішим ініціатором соціальних змін у регіоні.

Захід відкрив Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко, який акцентував, що питання захисту прав людини є першочерговими для України, тому метою наукового заходу є, перш за все, сприяння парламенту та уряду у законодавчому удосконаленні правозахисної та правоохоронної системи держави.

До вітальних приєдналися: ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, полковник поліції Андрій Фоменко; т.в.о. прокурора Дніпропетровської області, старший радник юстиції Роман Сосков; регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області Тетяна Кокшарова; Голова Третього апеляційного адміністративного суду Анатолій Коршун, регіональна спеціалістка з питань запобігання та протидії домашньому насильству Фонду ООН у галузі народонаселення Ганна Карпеченкова та інші експерти правозахисних та правоохоронних інституцій.

Представили результати своєї практичної діяльності у сфері забезпечення прав людини в Україні за 2019 рік представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення.

Модераторами пленарного засідання виступили завідувач Навчально-наукової лабораторії, проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, д.ю.н., професор Лариса Наливайко та заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, д.ю.н., доцент Ірина Грицай.

Загалом у заході взяли участь понад 150 учасників – науковців і практиків, аспірантів, студентів і курсантів, представників інститутів громадянського суспільства, ЗМІ. Серед них: представники провідних наукових установ, вищих навчальних закладів України, а також експерти з Дніпропетровської обласної ради, Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області, Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, Третього апеляційного адміністративного суду, Дніпропетровського окружного адміністративного суду, прокуратури Дніпропетровської області, Регіональної Ради реформ правосуддя за підтримки Проекту Європейського Союзу «Право-Justice», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області, громадських правозахисних організацій та ін.

Учасники пленарного засідання зупинились на питаннях запобігання гендерно-обумовленому насильству; розглянули доктрину прав людини в умовах глобалізованого суспільства; механізм реалізації та гарантування прав людини; практику захисту прав і свобод людини в сучасній Україні та світі.

Друга робоча частина науково-практичного заходу відбулася у стінах Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ у форматі двох дискусійних платформ «Права людини: методологічний, гносеологічний та онтологічний аспекти» та «Механізм реалізації та гарантування прав людини. Практика захисту прав і свобод людини в сучасній Україні та світі». За результатами конференції підготовлено резолюцію щодо удосконалення чинного законодавства у сфері прав людини, подальшого формування та реалізації загальнодержавних планів та стратегій у сфері прав людини, розроблено рекомендацій для правоохоронних та правозахисних інституцій стосовно запобігання порушенням прав людини.


Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net