Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Міжнародний форум «Політика попередження та протидії
гендерному насильству в Україні: імплементація міжнародних
стандартів та проблеми суспільного сприйняття»
8 грудня у м. Дніпро відбувся Міжнародний форум «Політика попередження та протидії гендерному насильству в Україні: імплементація міжнародних стандартів та проблеми суспільного сприйняття» з нагоди відзначення Всеукраїнського тижня права та міжнародної акції «16 днів проти насильства», організаторами якого виступили Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України і Дніпропетровська обласна державна адміністрація за партнерської підтримки Ради Європи, Представництва Фонду Народонаселення ООН, Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, Національної академії правових наук України.

Від Національної академії правових наук України участь у форумі прийняли президент НАПрН України, академік, доктор юридичних наук, професор Петришин Олександр Віталійович та член-кореспондент НАПрНУ, доктор юридичних наук, професор Лемак Василь Васильович.

Відкрили захід Заступник Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юрченко Володимир Олегович, Президент Національної академії правових наук України, академік, д.ю.н., професор Петришин Олександр Віталійович, Голова Ради Європи в Україні Мортен Єнберг, Ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, к.ю.н., полковник поліції Фоменко Андрій Євгенович. З вітальними словами до учасників звернулись представники Дніпропетровської обласної ради, Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області та ін.

Ідея проведення заходу належить завідувачу Лабораторії, проректору ДДУВС, д.ю.н., професору, Заслуженому юристу України Наливайко Ларисі Романівні та радниці Голови Дніпропетровської ОДА, завідувачу кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ДДУВС, к.ю.н., доценту Грицай Ірині Олегівні, які виступили в якості модераторів форуму.

До обговорення проблем насильства в сім’ї, ГОН, торгівлі людьми долучились понад 100 учасників, які представляли Дніпропетровську обласну державну адміністрацію, Дніпропетровський державний університету внутрішніх справ, Національну академію правових наук України, Раду Європи, Фонд Народонаселення ООН, Організацію з безпеки і співробітництва в Європі, Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, Навчально-наукову лабораторію дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності, Головне териториторіальне управління юстиції у Дніпропетровській області, Раду молодих вчених ДДУВС, Юридичну клініку «Істина», громадські організації та студентство.

Представили напрацювання міжнародних організацій у сфері боротьби з насильством Голова Ради Європи в Україні Мортен Єнберг, Радник з гендерних питань в Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Іввет Лангенхуізен, Спеціаліст з питань гуманітарного реагування (Дніпро/Запоріжжя) Фонду народонаселення ООН Костянтин Бойчук, фахівець із правового захисту Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Ірина Павлик.

Презентували проект національної поліції про боротьбі з домашнім насильством «ПОЛІНА» Ткачов Андрій, координатор проекту про боротьбі з домашнім насильством «ПОЛІНА» та Мінка Тетяна Павлівна, завідувач кафедри кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, д.ю.н, доцент.

Наливайко Л.Р. та Грицай І.О. презентували навчальні, науково-дослідні та правопросвітницькі можливості Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності та досягнення за рік роботи.

Захід тривав протягом дня та закінчився візитом почесних гостей на екскурсію до університету, в межах якої були представлені кращі напрацювання Лабораторії в напрямку протидії гендерному насильству.

Міжнародна спільнота щорічно відзначає акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net