Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІПтНПЕ
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Візит української делегації до Чорногорії та Боснії і Герцеговини «Обмін досвідом щодо реагування на внутрішнє переміщення»
Протягом 3-11 листопада 2018 року делегація від України в межах Проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» здійснила візит до двох балканських держав, які зіткнулися з проблемою вимушеного переселення – Черногорії та Боснії і Герцоговини. У складі делегації – співробітники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерства соціальної політики України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Представник Президента України в АРК Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, Координаційного центру з надання правової допомоги, Донецької обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Луганської обласної державної адміністрації, Маріупольської міської ради, Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем ВПО та забезпечення гендерної рівності, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ та ін.

Національну академію правових наук України у складі делегації представляли вчений секретар Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування к.ю.н. Олег Петришин, завідувач Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем ВПО та забезпечення гендерної рівності, д.ю.н., професор Лариса Наливайко та старший науковий співробітник Лабораторії к.ю.н., доцент Ірина Грицай.

Мета поїздки – дослідження політики і практики соціального захисту внутрішньо переміщених осіб (ВПО), забезпечення довготривалих рішень на національному і місцевому рівнях.

5 листопада у столиці Чорногорії Подгориці відбувся офіційний прийом делегації та оглядовий семінар, де учасників вітали менеджер проекту Ради Європи Меліса Весович, голова Офісу програм Ради Європи у Подгориці Анжела Лонго та консультант Ради Європи Мілан Радович, Радник міністра праці та соціального благополуччя Чорногорії Будімірка Джуканович представила Регіональну житлову програму.

Особливу увагу в порядку денному було приділено впровадженню Регіональної житлової програми, ініційованої «країнами-партнерами» Боснією та Герцеговиною, Хорватією, Чорногорією та Сербією (яка, зокрема, підтримується Європейським Союзом, УВКБ ООН, ОБСЄ, Сполученими Штатами Америки та адмініструється Банком розвитку Ради Європи).

Відбувся візит української делегації до найбільшого на Балканах містечка для переселенців Коник, де живуть роми з Косово. Пройшли зустрічі з представниками Червоного Хреста, Неурядової Організації «Ювентас», директоратом Міністерства праці та соціального благополуччя, заступником омбудсмена, суддями Конституційного суду Республіки Чорногорія, фахівцями Міністерства з прав людини і біженців, Міністром юстиції федерації Боснії і Герцеговини.

7-8 листопада українська делегація перемістилась до Боснії і Герцеговини, де також, відвідала локацію проживання ВПО в місті Зениці.

Важливість обміну досвідом щодо особливостей урядових політик, спрямованих на підтримку ВПО, неможливо переоцінити, оскільки в Україні лише триває процес інтеграції цієї категорії громадян в територіальні громади, які, на жаль, поки що не готові сприяти вирішенню їх соціальних проблем. Візит надав можливість учасникам делегації в реальних умовах спостерігати проблеми громадян, які зазнали внутрішнього переміщення.
Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net