Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Тренінг для студентів-юристів «Захист прав людини внутрішньо переміщених осіб: судовий моніторинг та інші засоби збору інформації»
12 грудня Національна академія правових наук провела тренінг для студентів-правників «Захист прав людини внутрішньо переміщених осіб: судовий моніторинг та інші засоби збору інформації». Захід було проведено у межах проекту «Права біженців і внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації», який реалізується у партнерстві з неурядовою організацією SME SPOLU за фінансової підтримки Словацької агенції розвитку міжнародного співробітництва (SAMRS).

У тренінгу взяли участь експерти проекту: Віктор Смородинський, к.ю.н., доц, адвокат, Надія Писаренко, к.ю.н., доц., Олена Уварова, к.ю.н., Олександр Сидельников, к.ю.н.

Під час тренінгу студентам було презентовано огляд європейських стандартів захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб, а також представлено результати судового моніторингу справ цієї категорії. Також експерти проекту ознайомили студентів із методиками проведення судових моніторингів, на конкретних прикладах продемонструвавши, яким чином може здійснюватися моніторинг судових справ, пов’язаних із захистом прав ВПО. За результатами проведення тренінгу студенти виявили бажання взяти участь у подальшій реалізації проекту, зокрема, у проведенні опитування внутрішньо переміщених осіб, представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування, соціальних служб з метою виявлення основних проблем, з якими стикаються ВПО і структури, які надають їм допомогу, а також визначення можливих шляхів ефективного вирішення таких проблем.

Після перерви на каву було проведено навчальний перегляд епізодів фільму Даниса Тановича «Нічия земля» (Оскар за найкращій фільм іноземною мовою, 2001; приз Канського кінофестивалю за найкращій сценарій, 2001). Модерував навчальний перегляд кандидат юридичних наук, співголова Харківського юридичного кіноклубу Віктор Смородинський. Обговорення фільму після перегляду дозволило поставити гострі питання, що виникають під час конфліктів, які змушують людей покидати місця свого проживання, провести дискусію щодо ролі концепції прав людини у таких ситуаціях і ролі права у їх забезпеченні.Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net