Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІПтНПЕ
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Продовжує роботу Центр правової підтримки осіб, постраждалих внаслідок військового вторгнення НАПрН України та ДВНЗ «Ужгородський національний університет»
Центр правової підтримки осіб, постраждалих внаслідок військового вторгнення Національної академії правових наук України та Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» продовжує роботу, спрямовану на здійснення безоплатного юридичного консультування громадян, внутрішньо переміщених осіб, волонтерів та всіх, хто наразі потребує юридичної допомоги.

На початку березня 2022 року Національна академія правових наук України спільно з Державним вищим навчальним закладом «Ужгородський національний університет» створили Центр правової підтримки осіб, постраждалих внаслідок військового вторгнення. Діяльність Центру здійснюється на громадських засадах, без залучення коштів з державного бюджету.

Основними завданнями Центру є: забезпечення організаційно-консультативної підтримки осіб, які постраждали внаслідок військової агресії; надання письмових науково-правових висновків на запити юридичних осіб, постраждалих внаслідок військової агресії; надання правової допомоги внутрішньо переміщеним особам, допомога при отриманні такими особами статусу біженця за кордоном; підготовка пропозицій до проектів та чинних нормативно-правових актів; співпраця з міжнародними неурядовими організаціями з питань реалізації та відновлення порушених прав людини внаслідок військової агресії; збір та фіксація фактів порушень прав людини внаслідок воєнного вторгнення; організація та проведення науково-практичних конференцій, семінарів, «круглих столів» тощо.

З початку повномасштабної агресії росії проти України Центром організовано та проведено низку науково-практичних семінарів, присвячених, зокрема:

– правовому статусу громадян України, що постраждали внаслідок військового вторгнення, у країнах Європейського Союзу (на прикладі Польщі, Литви, Австрії, Німеччини, Франції, Італії);

– гуманітарним викликам для України в умовах військового стану та їх правовому вирішенню;

– правовому регулюванню релокації бізнесу в умовах воєнного стану;

– новаціям у трудовому, митному, податковому, медичному, військовому законодавстві України, які виникли внаслідок повномасштабної військової агресії з боку російської федерації.

11 липня 2022 року Центр правової підтримки осіб, постраждалих внаслідок військового вторгнення спільно з Українською Гельсінською Спілкою та представницею Управління дотримання прав людини Національної поліції України провели консультування внутрішньо переміщених осіб в місцях компактного проживання щодо порядку звернення до Європейського Суду з прав людини з захисту їх прав.

Зокрема, під час зустрічі з внутрішньо переміщеними особами фахівці з'ясували, з якими саме проблемами стикаються внутрішньо переміщені особи та надали роз'яснення щодо: порядку звернення до поліції; подання заяви про втрату житла та іншого майна внаслідок військової агресії рф; порядку та процедури відшкодування шкоди, завданої внаслідок військового вторгнення; захисту прав людини; можливостей та порядку звернення до ЄСПЛ; ряду питань, пов’язаних із компетенцією правоохоронних органів; про особливості статусу ВПО та отримання пільг щодо їх тимчасового проживання, тощо.

21 вересня 2022 року відбулася робоча зустріч представників Центру правової підтримки осіб, постраждалих внаслідок військового вторгнення з директором Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) Михайлом Давиденком. Сторони обговорили основні напрямки співпраці між системою БВПД на Закарпатті та Центром. Основна мета співпраці – консолідація зусиль, спрямованих на недопущення порушень прав і свобод людини. Результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю.


Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net