Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІПтНПЕ
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Делегація НАПрН України відвідала з робочим візитом Університет Миколаса Ромеріса (Литва)
1 лютого 2019 року у м. Вільнюс (Литва) відбувся перший науковий захід Балтійсько-Українського центру освіти, досліджень та інновацій – круглий стіл «Розвиток конституційних прав. Зміни в джерелах права». У заході взяли участь Голова Конституційного суду Литви Дайнюс Жалімас, Голова представництва Європейської Комісії у Литві Арнольдас Пранкевичюс, голова Балтійсько-Українського центру освіти, досліджень та інновацій Тома Бірмонтієне, декан юридичного факультету Університету Миколаса Ромеріса Ліра Якулевішієне, заступник декана юридичного факультету Довіле Галіюте-Янушоне, судді Конституційного Суду Литви, директори інститутів та науковці Університету. Українську сторону представляли президент Національної академії правових наук України Олександр Петришин, головний науковий співробітник Національної академії правових наук України, член-кореспондент НАПрН України Дмитро Лук’янов, начальник управління планування та координації правових досліджень НАПрН України Олег Гиляка, учений секретар Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України Олег Петришин, доцент кафедри теорії та філософії права НЮУ імені Ярослава Мудрого Віктор Смородинський.

Організаторами заходу виступили Університет Миколаса Ромеріса, Конституційний Суд Литви, Національна академія правових наук України та Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернувся голова представництва Європейської Комісії у Литві Арнольдас Пранкевичюс.

Голова Конституційного суду Литви, професор Дайнюс Жалімас виступив з доповіддю «Розвиток конституційних прав: виклики та можливості». Він зазначив, що наслідком правового діалогу між Литвою та Україною є співпраця та партнерство між вченими-правниками обох країн, що базується на спільних цінностях. Концепція таких цінностей залежить від спільної західної геополітичної орієнтації наших країн, котру можна розглядати як конституційну традицію обох наших країн та що найближчим часом буде чітко відображено в Конституції України. Президент Національної академії правових наук України Олександр Петришин виступив з доповіддю «Права людини і громадянина та розвиток правової доктрини України».

Модератором дискусії виступила суддя Конституційного суду Литви у відставці, доктор наук, професор Університету Миколаса Ромериса, керівник Балтійсько-українського центру освіти, досліджень та інновацій Тома Бірмонтієне, яка підкреслила, що метою заходу є встановлення активного і конструктивного діалогу з українськими вченими-юристами і практиками, обговорення правових питань, що становлять взаємний інтерес, і обмін досвідом.

Литовські та українські експерти обговорили зміни в конституційних правах і джерелах права, їх зв’язок з консолідацією демократичних реформ і впровадженням принципів верховенства права в правовій системі. Також обговорювалися інтеграційні процеси Європейського Союзу, які визначають зміни в правових джерелах, ролі судів, особливо в конституційному захисті прав людини, а також досвід Литви та України в здійсненні реформ правової системи.

Також відбулась зустріч української делегації з ректором Університету Миколаса Ромеріса Інгою Жаленьєне. Були обговорені подальші плани двостороннього співробітництва та окреслені перспективні напрями такої співпраці між установами. Президент Національної академії правових наук України Олександр Петришин презентував ректору Університету, проф. Інзі Жаленьєне англомовні видання НАПрН України, а саме п’ятитомник «Правова доктрина України», Щорічник українського права та Вісник Національної академії правових наук України.

Після круглого столу на запрошення Голови Конституційного Суду Литви, професора Дайнюса Жалімаса українська делегація відвідала Конституційний Суд Литви. Голова Конституційного Суду Литви, професор Дайнюс Жалімас та судді розповіли про діяльність суду, специфіку його структурної побудови, особливості розгляду справ, провели екскурсію в приміщенні та музеї суду.

Відео
Фото


Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net