Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Рецензія на книгу «Патон – гордість України!»
Книгою «Патон-гордість України!» (укр. та рос. мовами) на 560 аркушів розпочата нова серія: «Сучасне життя видатних людей України». Зміст книги та надані фотографії здивують будь-кого. Рекомендую членам Академії стати власником книги-бестселера «Патон-гордість України!».

Петро Воловник,
Голова правління Міжнародної громадської
організації «Життя видатних людей»


Біографії видатних людей завжди користувалися незмінною популярністю у широкого кола читачів. Досить нагадати успіх відомої серії «ЖЗЛ», що була започаткована книговидавцем Флорентином Павленковим (1890), подовжена письменником Максимом Горьким (1933) та вдосконалена у прижиттєву професором Петром Воловником (2004). Отже, автор книги «Патон – гордість України» вирішив почати свою серії «Сучасне ЖВЛ України» з видатної постаті, якою, безумовно, є Борис Євгенович Патон.

Книга складається з п’яти великих розділів. Перший з них — «Привітання, спогади і роздуми колег». Серед них: колишній школяр, який нині завершив вже свій 99 віток навколо Сонця; Герой України, який 30 років працює у команді Патона; усі президенти Національних галузевих академій наук та видатні українські вчені. У другому розділі вперше наведені цікаві факти з життя і діяльності шістьох поколінь Патонів за період біля трьох століть. Це Патон-архітектор, який залишив після себе Зимовий палац, Патон-адмірал, Патон-консул, Патон-академік, який розробив спосіб швидкісного автоматичного зварювання під флюсом. В тому, що СРСР завершив Другу світову війну перемогою над фашизмом, велику роль відіграли танки, броню яких було зварено патонівським швом.

Це книга не лише про Бориса Євгеновича Патона, його батька — Євгена Оскаровича Патона і брата Володимира. Вона, фактично, про цілий етап в історії Академії наук України — від кінця 1930-х років до наших днів. Тісне переплетення цих сюжетних ліній є цілком природним і навіть неминучим. Без розповіді про Патона-батька, про його видатну і сильну особистість, моральні принципи, його стиль роботи і виховання дітей неможливо зрозуміти витоки особистості Б.Є. Патона, його характер, ставлення до дорученої справи і до людей. Що ж до академії, то вже 55 років вона нерозривно пов’язана з діяльністю Патона-президента.

Думаю, що переказ змісту всіх наступних глав в моїй рецензії може «кинути тінь» на моє навмисно-хвалебну думку, тому хочу сказати, що книга з першої і до останньої сторінки тримала мене в напрузі, вірніше сказати, в «солодкому» очікуванні чогось нового і цікавого. І дійсно, відкриваючи кожну нову сторінку, я бачив цілий «міні сюжет» і надалі намагався не пропустити жодної сторінки. Так, «цеглинка за цеглинкою», переді мною виріс літературний «будинок», в якому я піднявся до 27 листопада 2017 року, коли Борис Євгенович Патон відзначив свій 99 рік народження. Так, гідно особистості Патона, закінчилася ця розповідь. Попереду у Бориса Євгеновича, як зазвичай, велика і напружена повсякденна робота на шляху до 100-річного ювілею Національної академії наук України у 2018 році.

Юрій Хомайко,
професор Європейської школи журналістикиЗамовити книгу «Патон-гордість України!» (укр. та рос. мовами) на 560 аркушів:

Вартість примірника у 2017 р. – 500 грн. Ліміт до 10 примірників для організацій Академії (бо її тираж всього 1000 прим.) загальний ліміт для Академії – 100. Доставка у 2017 році. Банківські реквізити: МГО «ЖВЛ», Код: 35588512, р/р: 26003052335556 у «Приват Банку», МФО 351533. Додати у платіжці: ПІБ, мобільний телефон та адресу отримувача, № відділення «Нова Пошта», де зручно одержати посилку.

Для фізичних осіб – 500 грн. на карту (Воловник П.): 5168 7423 5032 2842 у «Приват Банку» (057) 337 06 30; 050 698 26 16; gzlukr@gmail.com – МГО «ЖВЛ»Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net