Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

В Дніпрі пройшов круглий стіл на тему «Стратегія імплементації нового законодавства України в сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі»
Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України взяла участь в обговоренні законодавства щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

Метою заходу була презентація нового законодавства щодо протидії домашньому насильству, обговорення механізму його реалізації та консолідація зусиль відповідальних суб’єктів взаємодії щодо запобігання і протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі.

Символічно, що старт цього масштабного всеукраїнського правопросвітницького проекту розпочався саме з Дніпра, адже регіон є лідером у боротьбі з проблемою домашнього насильства та гендерної дискримінації.

Мінсоцполітики, Дніпропетровська обласна державна адміністрація, Дніпропетровська обласна рада, Рада Європи, Фонд народонаселення ООН, Навчально-наукова лабораторія дослідження правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпеченя гендерної рівності вкотре піднімають тему протидії насильству в родині та гендерно обумовленому насильству загалом.

Але саме цей захід став дійсно безпрецедентним, оскільки для очільників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських діячів, правозахисників, соціальних працівників, лікарів, науковців та всіх тих, хто переймається проблемою насильства в Українському суспільстві був презентований Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що набрав чинності 07 січня 2018 року, його безпосередніми розробниками та авторами.

Ключовими спікерами заходу виступили розробники змін до законодавства щодо ратифікації Стамбульської конвенції та їх партнери.

Народний депутат України, представник Президента у Верховній Раді України Луценко Ірина Степанівна розповіла про стратегію України щодо запобігання та протидії насильству за ознакою статі.

Ключові положення нового законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі розкрила заступниця міністра соціальної політики України Федорович Наталія Володимирівна та Голова проекту Ради Європи Ганна Христова.

Міжнародні підходи до забезпечення комплексного реагування на насильство за ознакою статі охарактеризував заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення Замостьян Павло Віталійович.

Роль та відповідальність Національної Поліції України в умовах нового законодавства розкрили Мороз Сергій Петрович, заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області та Карпеченкова Ганна Вячеславівна, начальника відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області.

Навчально-наукову лабораторію дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності на заході представляла д.ю.н., професор Лариса Романівна Наливайко та к.ю.н., доцент Грицай Ірина Олегівна.

Після заходу почесні гості здійснили візит до ДДУВС, де для них була проведена презентація навчально-наукових можливостей Лабораторії щодо протидії насильству в сім’ї – унікальну систему практичного навчання здобувачів вищої освіти та підвищення кваліфікації практичних працівників, що включає інтерактивну кімнату з навчання поліцейських протидії домашньому насильству, «Лінію 102», Юридичну клініку «Істина», залу судових засідань та Гендерний інформаційний-консультаційний центр. А також гостям представлені наукові напрацювання Навчально-наукової лабораторії дослідження правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності.


Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail: aprnu@ukr.net