Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
НДІФП
Право

Дійсного члена (академіка) НАПрН України
Наталію Семенівну Кузнєцову обрано керівником НАЗЯВО

23 березня 2017 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти пройшло голосування за нового голову. За результатами головою НАЗЯВО одноголосно обрано дійсного члена (академіка) НАПрН України, академіка-секретаря відділення цивільно-правових наук НАПрН України, доктора юридичних наук, професора Кузнєцову Наталію Семенівну.Члена-кореспондента НАПрН України Сергія Головатого призначено членом Європейської Комісії "За демократію через право"

Відповідно до Указу Президента України №65/2017 Головатого Сергія Петровича - члена-кореспондента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, засновника Української правничої фундації призначено членом Європейської Комісії "За демократію через право" (Венеціанська Комісія).Відбулись загальні збори
Національної академії правових наук України

16-17 березня 2017 р. у м. Харкові в приміщенні Національної академії правових наук України відбулися засідання президії та щорічні загальні збори Академії.
До уваги членів НАПрН України, науково-дослідних
установ та наукової спільноти!

Президія НАПрН України публікує результативні показники діяльності Національної академії правових наук України у 2016 році (додається). Також на засіданні президії, яке відбудеться 16 березня 2017 року, одим із питань буде затвердження нової редакції Положення про порядок обрання дійсних членів (академіків), членів-кореспондентів та іноземних членів Національної академії правових наук України (проект додається). Просимо членів НАПрН України та наукову спільноту ознайомитись з зазначеними документами.

Додаток:

Результативні показники діяльності НАПрН України у 2016 році (переглянути)

Проект Положення про порядок обрання дійсних членів (академіків), членів-кореспондентів та іноземних членів НАПрН України (переглянути)Кандидати для участі у виборах членів
Національної академії правових наук України

Відповідно до п. 21 Статуту Національна академія правових наук України оголошує список зареєстрованих кандидатів для участі у виборах членів НАПрН України. Загалом зареєстровано 87 кандидатів, з яких 24 кандидати у дійсні члени (академіки) та 63 кандидати у члени-кореспонденти.
Пішла з життя член-кореспондент
Національної академії правових наук України

26 лютого 2017 року на 66-му році пішла з життя член-кореспондент Національної академії правових наук України Нижник Ніна Романівна.До уваги членів НАПрН України та наукової спільноти!

Для ознайомлення надається проект порядку денного загальних зборів Національної академії правових наук України, які відбудуться 16-17 березня 2017 року в місті Харкові.До уваги наукової громадськості!

Вийшов друком II том "Філософія права" 20-ти томного видання "Велика українська юридична енциклопедія".

Видання є першим в Україні систематизованим зведенням знань про основні поняття і проблеми філософії права як світоглядно-методологічної основи правознавства, а також історію головних філософсько-правових ідей із давнини до наших часів, містить відомості про видатних вітчизняних та зарубіжних філософів права. Розраховане на науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться проблемами та історією філософії права.Загальні збори Національної академії
правових наук України та засідання президії

До уваги академіків, членів-кореспондентів
та іноземних членів НАПрН України!


Президія НАПрН України повідомляє, що 16-17 березня 2017 року відбудуться загальні збори Національної академії правових наук України та засідання президії Академії. Місце проведення - м. Харків, вул. Пушкінська, 70. Реєстрація учасників - з 9.00.Національна академія правових наук України
оголошує конкурс!

Національна академія правових наук України відповідно до свого Статуту оголошує конкурс на заміщення посади директора Науково-дослідного інституту правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України.

Особа, яка претендує на посаду директора інституту, має вільно володіти державною мовою, мати науковий ступінь доктора наук або доктора філософії за спеціальністю «правознавство» і стаж роботи на посадах наукових працівників та (або) науково-педагогічних працівників не менш як 10 років.

Матеріали претендентів на посаду директора інституту президія НАПрН України приймає протягом двох місяців з дня оголошення конкурсу на посаду директора інституту, встановлює відповідність вимогам та вносить кандидатів на розгляд зборів колективу наукових працівників інституту.

Більш детальна інформація за телефоном (057) 704-19-01. Контактна особа – Володимир Андрійович Журавель, головний учений секретар НАПрН України, член-кореспондент НАПрН України.


Національна академія правових наук України
оголошує про проведення виборів!

Національна академія правових наук України відповідно до свого Статуту оголошує вибори на заміщення 6 вакансій дійсних членів (академіків) та 17 вакансій членів-кореспондентів по відділеннях: теорії та історії держави і права - 1 вакансія дійсного члена (академіка), 4 вакансії членів-кореспондентів; державно-правових наук і міжнародного права - 1 вакансія дійсного члена (академіка), 3 вакансії членів-кореспондентів; цивільно-правових наук - 1 вакансія дійсного члена (академіка), 3 вакансії членів-кореспондентів; екологічного, господарського та аграрнорго права - 1 вакансія дійсного члена (академіка), 3 вакансії членів-кореспондентів; кримінально-правових наук - 2 вакансії дійсних членів (академіків), 4 вакансії членів-кореспондентів.*

*Примітка: виплата довічної плати за звання дійсного члена та члена-кореспондента Національної академії правових наук України новообраним членам буде проводитись за наявності фінансування з державного бюджету України.

Більш детальна інформація за телефоном (057) 704-19-01 та на веб-сайті академії за адресою: www.aprnu.kharkiv.org/vybory_2016/Index.php.


Національна академія правових наук України поглиблює
співпрацю з науковими установами та правозастосовними
органами у сфері запобігання злочинності

23 грудня в Національній академії внутрішніх справ за сприяння Національної академії правових наук України та Міністерства внутрішніх справ України був проведений круглий стіл на тему «Злочинність в Україні: сучасні тенденції та чинники».


Пішов з життя член-кореспондент
Національної академії правових наук України

18 грудня 2016 року на 56-му році пішов з життя член-кореспондент Національної академії правових наук України Мурашин Олександр Геннадійович.Міжнародна науково-практична конференція «Реалізація
державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі»

В міжнародний день боротьби з корупцією у Національній академії внутрішніх справ відбулася Міжнародна науково-практична конференція, співорганізатором якої виступила Національна академія правових наук України, Міністерство внутрішніх справ, інші урядові та громадські організації.
Вітаємо з ювілеєм члена-кореспондента
НАПрН України Оксану Мар'янівну Вінник!

6 грудня 2016 року доктору юридичних наук, професору, члену-кореспонденту Національної академії правових наук України Оксані Мар'янівні Вінник виповнилось 65 років від дня народження.


До уваги дійсних членів (академіків)
та членів-кореспондентів НАПрН України!

Відповідно до пункту 32 Статуту Національної академії правових наук України просимо Вас надати до президії звіт про наукову діяльність за 2016 р. згідно форми у додатку*. Зазначену інформацію просимо надіслати до президії Академії до 30 грудня поточного року у друкованому та в електронному вигляді. Копію звіту просимо надати академіку-секретарю Вашого відділення та до регіонального наукового центру.*Додаток: Схема індивідуального звіту за 2016 рік (ЗБЕРЕГТИ)Відбувся медико-правовий форум «Захист прав і свобод
людини у сфері охорони здоров’я: виклики та реалії реформ»

2-3 грудня 2016 року відбувся медико-правовий форум «Захист прав і свобод людини у сфері охорони здоров’я: виклики та реалії реформ». Національна академія правових наук України виступила співорганізатором заходу.


Відбулася міжнародна конференція «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя»

24-25 листопада 2016 року у Верховному Суді України відбулася міжнародна конференція «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя». Організаторами конференції виступили Верховний Суд України, Національна академія правових наук України та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.Співробітнику НАПрН України Гетьману Є. А. присуджено
премію Президента України для молодих вчених

Відповідно до Указу Президента України №509/2016 «Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2016 року» на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки за роботу «Нормотворча діяльність органів виконавчої влади в Україні: правовий зміст і проблемні питання» начальнику відділу НАПрН України Гетьману Євгену Анатолійовичу присуджено премію Президента України для молодих вчених.Вітаємо з ювілеєм дійсного члена (академіка)
НАПрН України Василя Федоровича Сіренка!

11 листопада 2016 року доктору юридичних наук, професору, дійсному члену (академіку) Національної академії правових наук України, заслуженому діячу науки і техніки України Василю Федоровичу Сіренку виповнилось 75 років від дня народження.


Вітаємо з ювілеєм члена-кореспондента
НАПрН України Анатолія Миколайовича Статівку!

1 листопада 2016 року доктору юридичних наук, професору, Заслуженому діячу науки і техніки України, члену-кореспонденту Національної академії правових наук України Анатолію Миколайовичу Статівці виповнилось 60 років від дня народження.

Національний форум «Всеукраїнське громадське
обговорення реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні»

В Національній академії правових наук України пройшло засідання східноукраїнської панелі Національного форуму «Всеукраїнське громадське обговорення реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні» за участю Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва. Обговорена концепція реформи сфери інтелектуальної власності та проект закону про національну систему інтелектуальної власності, розроблений за участю харківських науковців та фахівців з права.До уваги наукової громадськості!

Вийшов друком I том "Історія держави і права України" 20-ти томного видання "Велика українська юридична енциклопедія". Видання є систематизованим зводом знань про суспільний, державний лад, джерела й основні інститути права, які характеризують багатовікову історію українського державотворення. Розраховане на науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів, а також усіх тих, хто цікавиться історією держави і права України.Вітаємо з ювілеєм дійсного члена (академіка)
НАПрН України Петра Мойсейовича Рабіновича!

26 жовтня 2016 року доктору юридичних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України, дійсному члену (академіку) Національної академії правових наук України Петру Мойсейовичу Рабіновичу виповнилось 80 років від дня народження.

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Юридична техніка і технологія: теорія та практика застосування», яка відбудеться 27-28 жовтня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Співорганізаторами конференції виступають Національна академія правових наук України, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, ГО «Лабораторія академічних досліджень правового регулювання та юридичної техніки».


Додаток: Інформація щодо конференції (завантажити)


Конституційна реформа в Україні в сфері місцевого
самоврядування: уроки від країн Вишеградської четвірки

21-22 жовтня 2016 року Національна академія правових наук України за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду провела міжнародну науково-практичну конференцію: «Конституційна реформа в Україні в сфері місцевого самоврядування: уроки від країн Вишеградської четвірки».

Вітаємо з ювілеєм члена-кореспондента
НАПрН України Василя Тимофійовича Маляренка!

18 жовтня 2016 року доктору юридичних наук, професору, Заслуженому юристу України, члену-кореспонденту Національної академії правових наук України Василю Тимофійовичу Маляренку виповнилось 75 років від дня народження.


Вітаємо з ювілеєм дійсного члена (академіка) НАПрН України
Володимира Дмитровича Гончаренка!

13 жовтня 2016 року доктору юридичних наук, професору, академіку-секретарю відділення теорії та історії держави і права НАПрН України, дійсному члену (академіку) Національної академії правових наук України, Заслуженому діячу науки і техніки України Володимиру Дмитровичу Гончаренку виповнилось 70 років від дня народження.


Дійсного члена (академіка) НАПрН України відзначено
державною нагородою з нагоди Дня юриста

Відповідно до Указу Президента України №439/2016 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня юриста" за значний особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Нора Василя Тимофійовича, керівника Західного регіонального наукового центру НАПрН України, завідувача кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, дійсного члена (академіка) НАПрН України, доктора юридичних наук, професора нагороджено орденом «За заслуги» II ступеня.


Запрошуємо до участі у конференції і публікації!

21-22 жовтня 2016 року Національна академія правових наук України за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду проводитиме міжнародну науково-практичну конференцію: «Конституційна реформа в Україні в сфері місцевого самоврядування: уроки від країн Вишеградської четвірки».
Вітаємо з ювілеєм дійсного члена (академіка)
НАПрН України Наталію Миколаївну Оніщенко!

3 жовтня 2016 року доктору юридичних наук, професору, Заслуженому юристу України, дійсному члену (академіку) Національної академії правових наук України Наталії Миколаївні Оніщенко виповнилось 60 років від дня народження.


Шановні колеги!

4-5 жовтня у Харкові в Національній академії правових наук України відбудуться науково-практичні семінари «Механізм врегулювання суперечок в рамках СОТ» та «Засоби торговельного захисту». Організаторами заходу виступають Проект USAID з торговельної політики України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Національна академія правових наук України та Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

Тема семінарів - особливості функціонування механізму з врегулювання суперечок в рамках СОТ, досвід України у їх використанні, а також ефективне застосування інструментів торговельного захисту, які визначені угодами СОТ. Доповідачі – експерти Проекту USAID з торговельної політики України, фахівці з міжнародної торгівлі Маріус Бордалба, Анна Гладштейн, а також представники Департаменту торговельного захисту Міністерства економічного розвитку і торгівлі – Юрій Козленко та Олександр Суханов. Участь у семінарах безкоштовна. За результатами семінарів учасникам будуть надані сертифікати.

Додаток: Проект програми науково-практичних семінарів (завантажити)


Вітаємо з ювілеєм члена-кореспондента
НАПрН України Ніну Романівну Нижник!

27 вересня 2016 року доктору юридичних наук, професору, Заслуженому юристу України, члену-кореспонденту Національної академії правових наук України Нижник Ніні Романівні виповнилось 65 років від дня народження.


Вітаємо з ювілеєм члена-кореспондента НАПрН України
Юрія Павловича Аленіна!

18 вересня 2016 року доктору юридичних наук, професору, Заслуженому юристу України, члену-кореспонденту Національної академії правових наук України Аленіну Юрію Павловичу виповнилось 70 років від дня народження.


Вітаємо з ювілеєм члена-кореспондента
НАПрН України Галину Іванівну Балюк!

15 вересня 2016 року доктору юридичних наук, професору, Заслуженому юристу України, члену-кореспонденту Національної академії правових наук України Балюк Галині Іванівні виповнилось 65 років від дня народження.


Вітаємо з ювілеєм члена-кореспондента
НАПрН України Юрія Миколайовича Оборотова!

14 вересня 2016 року доктору юридичних наук, професору, Заслуженому юристу України, члену-кореспонденту Національної академії правових наук України Юрію Миколайовичу Оборотову виповнилось 70 років від дня народження.


Членів НАПрН України відзначено державними
нагородами з нагоди 25-ї річниці незалежності України

Відповідно до Указу Президента України №338/2016 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди 25-ї річниці незалежності України" за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм:

1. Шемшученка Юрія Сергійовича, академіка-секретаря відділення екологічного, господарського та аграрного права НАПрН України, директора Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, дійсного члена (академіка) НАН та НАПрН України, доктора юридичних наук, професора нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого ІІ ступеня.

2. Оніщенко Наталію Миколаївну, дійсного члена (академіка) НАПрН України, завідувача відділу Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, доктора юридичних наук, професора нагороджено орденом "За заслуги" ІІ ступеня.

Відповідно до Указу Президента України №336/2016 "Про нагородження відзнакою Президента України – ювілейною медаллю "25 років незалежності України" за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу:

Стрельцова Євгена Львовича, члена-кореспондента НАПрН України, ученого секретаря Південного регіонального центру НАПрН України, доктора юридичних наук, професора нагороджено відзнакою Президента України – ювілейною медаллю "25 років незалежності України".


Запрошуємо до участі у конференції і публікації!

21-22 жовтня 2016 року Національна академія правових наук України за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду проводитиме міжнародну науково-практичну конференцію: «Конституційна реформа в Україні в сфері місцевого самоврядування: уроки від країн Вишеградської четвірки».
Вітаємо з ювілеєм члена-кореспондента НАПрН України
Володимира Івановича Тертишнікова!

22 серпня 2016 року професору, члену-кореспонденту Національної академії правових наук України Володимиру Івановичу Тертишнікову виповнилось 75 років від дня народження.


Пішов з життя член-кореспондент
Національної академії правових наук України

11 серпня 2016 року на 88-му році пішов з життя член-кореспондент Національної академії правових наук України Процевський Олександр Іванович.Членів НАПрН України відзначили
державними нагородами з нагоди Дня Конституції України

Відповідно до Указу Президента України №276/2016 за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально- економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм:

1. Копиленка Олександра Любимовича, дійсного члена (академіка) НАПрН України, члена-кореспондента НАН України, директора Інституту законодавства Верховної Ради України нагороджено орденом "За заслуги" II ступеня.

2. Статівці Анатолію Миколайовичу, члену-кореспонденту НАПрН України, професору кафедри земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого присвоєно почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України".


Відбулося урочисте засідання
з нагоди 20-річчя Конституції України

28 червня 2016 року президент Національної академії правових наук України Олександр Петришин взяв участь в урочистому засіданні з нагоди 20-ї річниці Конституції України, яке проходило у Верховній Раді України. На урочистому засіданні були присутні Президент України Петро Порошенко, президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, члени Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради України попередніх скликань, народні депутати першого-другого та нинішнього скликань, колишні прем'єр-міністри, керівники судових установ, віце-президент Національної академії наук України та президенти національних галузевих академій наук, предстоятелі церков і релігійних об'єднань України, представники дипломатичного корпусу, громадських організацій, засобів масової інформації.
Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail aprnu@ukr.net