Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
КРЦ
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Пішов з життя член-кореспондент
Національної академії правових наук України

19 вересня 2019 року на 71-му році пішов з життя член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Литвак Олег Михайлович.


Привітання президента НАПрН України О. В. Петришина
з Днем Державного Прапора України та Днем незалежності України

Привітання президента Національної академії правових наук України Олександра Віталійовича Петришина з Днем Державного Прапора України та 27-річницею незалежності України.
Привітання президента НАПрН України О. В. Петришина
з Днем міста Харкова

Привітання президента Національної академії правових наук України Олександра Віталійовича Петришина з Днем міста Харкова.

Членів НАПрН України включено до складу
Комісії з питань правової реформи

Відповідно до Указу Президента України №584/2019 "Питання Комісії з питань правової реформи" дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів Національної академії правових наук України включено до складу Комісії з питань правової реформи, яка є консультативно-дорадчим органом при Президентові України.
Вручено нагороди лауреатам Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року

5 червня 2019 року відбулась офіційна церемонія вручення нагород лауреатам Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року. Відповідно до Указу Президента України №110/2019 від 8 квітня 2019 року «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2018 року» на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки 2018 року за роботу «Правова доктрина України».Підписано договір про співробітництво з Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського

28 березня 2019 року в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся круглий стіл на тему «Право національної безпеки; військове право: історія, сучасність та перспективи». Відповідно до нещодавно прийнятого наказу Міністерства освіти і науки України про відкриття наукової спеціальності з права національної безпеки та військового права, виникла потреба окреслити і всебічно обговорити коло питань щодо втілення в наукову діяльність та освітній процес передбачених наказом положень. Також відбулось підписання договору про співробітництво між Національною академією правових наук України та Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського.Оголошується конкурс на проведення відбору наукових робіт, що плануються до виконання за рахунок коштів державного бюджету

Президія Національної академії правових наук України оголошує конкурс на проведення відбору наукових робіт, що плануються до виконання за рахунок коштів державного бюджету. У конкурсі приймають участь виключно науково-дослідні інститути, що перебувають у віданні Національної академії правових наук України та в яких у 2019 році спливає термін виконання тем фундаментальних досліджень.Відбулись щорічні загальні збори Національної академії правових наук України

15 березня 2019 р. у м. Харкові в приміщенні Національної академії правових наук України відбулися засідання президії та щорічні загальні збори НАПрН України, на яких було розглянуто важливі питання її життєдіяльності – підбиття підсумків роботи в 2018 році, вирішення ряду організаційно-кадрових питань та окреслення основних завдань на 2019 рік, затвердження академіків-секретарів відділень, вибори членів президії НАПрН України, затвердження директора Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса.Загальні збори Національної академії
правових наук України та засідання президії

До уваги академіків, членів-кореспондентів
та іноземних членів НАПрН України!

Президія НАПрН України повідомляє, що 15 березня 2019 року відбудуться загальні збори Національної академії правових наук України та засідання президії Академії. Початок роботи президії о 10.30 год., загальних зборів відділень - о 12.00 год., загальних зборів НАПрН України - о 13.00 год. Місце проведення - м. Харків, вул. Пушкінська, 70. Звіт про результати діяльності НАПрН України України за 2018 рік (основні показники) додається.

Звіт про результати діяльності НАПрН України України за 2018 рік (основні показники) (переглянути)


Підписано Договір про співробітництво між НАПрН України та Міністерством юстиції України

Національна академія правових наук України, Міністерство юстиції України та Інститут права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України підписали договір про співпрацю. Договір передбачає співпрацю у сфері науково-дослідницької діяльності, проведення спільних наукових заходів (семінарів, конференцій) з пріоритетних наукових напрямів, організацію та реалізацію стажувань і програм професійного розвитку, тощо. Під час підписання договору міністр юстиції України Павло Петренко наголосив на важливості такої співпраці та висловив сподівання на тривалу й результативну співпрацю.

Загальні збори Національної академії
правових наук України та засідання президії

До уваги академіків, членів-кореспондентів
та іноземних членів НАПрН України!

Президія НАПрН України повідомляє, що 15 березня 2019 року відбудуться загальні збори Національної академії правових наук України.

Місце проведення - м. Харків, вул. Пушкінська, 70. Початок роботи президії о 10.30 год., загальних зборів відділень - о 12.00 год., загальних зборів НАПрН України - о 13.00 год. Просимо підтвердити про свою участь президію Академії. Порядок денний загальних зборів буде розміщений додатково.


Делегація НАПрН України відвідала з робочим візитом Університет Миколаса Ромеріса (Литва)

1 лютого 2019 року у м. Вільнюс (Литва) відбувся перший науковий захід Балтійсько-Українського центру освіти, досліджень та інновацій – круглий стіл «Розвиток конституційних прав. Зміни в джерелах права», у якому українську сторону представляли президент Національної академії правових наук України Олександр Петришин, головний науковий співробітник Національної академії правових наук України, член-кореспондент НАПрН України Дмитро Лук’янов, начальник управління планування та координації правових досліджень НАПрН України Олег Гиляка, учений секретар Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України Олег Петришин, доцент кафедри теорії та філософії права НЮУ імені Ярослава Мудрого Віктор Смородинський.Шановні колеги!

Відповідно до статей 21 та 22 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», Положення про конкурс щодо обрання членів Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1042, та протоколу засідання Ідентифікаційного комітету з питань науки від 14 січня 2019 р. № 2/19 Ідентифікаційний комітет з питань науки оголошує конкурс щодо обрання членів Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій.

Конкурс щодо обрання членів Наукового комітету відбувається з 29 січня 2019 року. Більш детальна інформація на сайті Міністерства освіти і науки за посиланням (переглянути)


Президент НАПрН України взяв участь в ювілейній сесії Загальних зборів НАН України, присвяченій 100-річчю Академії

7 грудня 2018 року в Національному академічному театрі опери та балету України імені Т. Г. Шевченка відбулася ювілейна сесія Загальних зборів Національної академії наук України, присвячена 100-річчю НАН України. Також відбулись урочисті привітання зі сторічним ювілеєм видатного українського науковця, президента НАН України, Героя України Патона Бориса Євгеновича.Підписано Меморандум про співробітництво між Пенсильванським університетом (США) та НАПрН України

6 грудня у Київському регіональному центрі Національної академії правових наук України підписано Меморандум про співробітництво між Пенсильванським університетом (США) та НАПрН України. Також відбулась презентація видання «Ukrainian Legal Doctrine» (у 5 т., 6 кн.). «Ukrainian Legal Doctrine» є англійським перекладом видання «Правова доктрина України» (у 5 т.), здійсненим за наукової редакції іноземного члена НАПрН України Вільяма Батлера і опублікованим у англійському видавництві “Wildy, Simmonds & Hill” у 2016 – 2018 рр.Президент НАПрН України О. В. Петришин взяв участь у засіданні Національної ради України з питань розвитку науки і технологій

Президент Національної академії правових наук України Олександр Віталійович Петришин 30 листопада 2018 року взяв участь у робочій нараді членів Адміністративного комітету з метою попереднього обговорення питань порядку денного засідання Національної ради, та цього ж дня прийняв участь у засіданні Національної ради України з питань розвитку науки і технологій.Шановні колеги!

5 грудня у Київському регіональному центрі НАПрН України відбудеться презентація видання «Ukrainian Legal Doctrine» (у 5 т., 6 кн.). «Ukrainian Legal Doctrine» є англійським перекладом видання «Правова доктрина України» (у 5 т.), здійсненим за наукової редакції академіка Уїльяма Батлера і опублікованим у англійському видавництві “Wildy, Simmonds & Hill” у 2016 – 2018 рр. Презентація відбудеться за адресою: м. Київ, вул. П. Орлика, 3. Початок о 14.00. Попередня реєстрація не потрібна.


Додаток: Інформаційний лист (ЗБЕРЕГТИ)


Візит української делегації до Чорногорії та Боснії і Герцеговини «Обмін досвідом щодо реагування на внутрішнє переміщення»

Протягом 3-11 листопада 2018 року делегація від України в межах Проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» здійснила візит до двох балканських держав, які зіткнулися з проблемою вимушеного переселення – Черногорії та Боснії і Герцоговини. У складі делегації – співробітники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерства соціальної політики України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Представник Президента України в АРК, Координаційного центру з надання правової допомоги, Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем ВПО та забезпечення гендерної рівності, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ та ін.

Національну академію правових наук України у складі делегації представляли вчений секретар Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України к.ю.н. Олег Петришин, завідувач Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем ВПО та забезпечення гендерної рівності Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України, д.ю.н., професор Лариса Наливайко та старший науковий співробітник Лабораторії к.ю.н., доцент Ірина Грицай.До уваги дійсних членів (академіків)
та членів-кореспондентів НАПрН України!

Відповідно до пункту 32 Статуту Національної академії правових наук України просимо Вас надати до президії звіт про наукову діяльність за 2018 р. згідно форми у додатку*. Зазначену інформацію просимо надіслати до президії Національної академії правових наук України до 25 грудня поточного року у друкованому (з особистим підписом) та в електронному вигляді. Копію звіту просимо надати академіку-секретарю Вашого відділення та до регіонального центру.


*Додаток: Схема індивідуального звіту за 2018 рік (ЗБЕРЕГТИ)Правову доктрину України рекомендували для присудження Державної премії України в галузі науки і техніки

5 листопада 2018 року за результатами таємного голосування Комітет з державних премій України в галузі науки і техніки запропонував присудити 15 Державних премій України в галузі науки і техніки 2018 року. Серед рекомендованих праць - пятитомне видання Національної академії правових наук України "Правова доктрина України".Проведено конференцію, присвячену 100-річчю з дня народження доктора юрид. наук, професора Л. М. Стрельцова

26 жовтня в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулась міжнародна науково-практична конференція «Політико-правова доктрина державного суверенітету в умовах глобалізації», присвячена 100-річчю з дня народження доктора юридичних наук, професора, зав. кафедрою Одеського державного (нині національного) університету Льва Михайловича Стрельцова (25.10.1918 р. – 24.03.1979 р.). Відкрив конференцію президент НУ “Одеська юридична академія” доктор юридичних наук, професор, академік Ківалов С.В., який розповів учасникам конференції про основні етапи життя блискучого лектора, талановитого науковця, громадського діяча та одного з найяскравіших представників Одеської школи права доктора юридичних наук, професора Л. М. Стрельцова.Проведено Першу науково-практичну конференцію «Інформаційне право: сучасні виклики і напрями розвитку»

Науково-дослідним інститутом інформатики і права Національної академії правових наук України спільно з Навчально-науковим центром інформаційного права та правових питань інформаційних технологій Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» проведено Першу науково-практичну конференцію «Інформаційне право: сучасні виклики і напрями розвитку».Відбулась презентація Центру медико-правових досліджень НАПрН України та НАМН України

12 жовтня 2018 року у Київському регіональному центрі НАПрН України відбувся круглий стіл з обговорення сучасних проблем правового регулювання медичної діяльності. У рамках даного заходу був презентований нещодавно створений Центр медико-правових досліджень, утворений спільним рішенням Національної академії правових наук України та Національної академії медичних наук України на базі Київського регіонального центру НАПрН України. Центр утворений з метою вивчення проблем захисту прав людини в сфері медицини та формування науково-дослідницької бази в галузі медичного права України.Відбулись урочисті загальні збори Національної академії правових наук України з нагоди 25-річчя

29 вересня відбулись урочисті збори Національної академії правових наук України з нагоди 25-річчя з дня заснування. Участь в урочистих заходах взяв Президент України Петро Порошенко.

У роботі загальних зборів НАПрН України також взяли участь Глава Адміністрації Президента Ігор Райнін, заступник Керівника Апарату Верховної Ради України – керівник Головного юридичного управління Михайло Теплюк, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, депутат Харківської обласної ради Микола Титов, секретар Харківської міської ради Олександр Новак, голова Північно-Східного центру Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України Володимир Семиноженко, народний депутат України, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань гендерної рівності Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Луценко, представники державних органів, галузевих академій наук, члени та співробітники НАПрНУ та інші.Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail aprnu@ukr.net