Національна академія правових наук України
Національна академія правових наук України
Статут

Вісник НАПрНУ

Новини

Видавництво

Контакти

Пишіть нам
Національна академія правових наук України
Структурні
підрозділи
НАПрН України
НДІДБМС
НДІППіП
НДІІВ
НДІПЗІР
НДІІіП
НДІВПЗ
Право

Відбулась презентація Центру медико-правових досліджень НАПрН України та НАМН України

12 жовтня 2018 року у Київському регіональному центрі НАПрН України відбувся круглий стіл з обговорення сучасних проблем правового регулювання медичної діяльності. У рамках даного заходу був презентований нещодавно створений Центр медико-правових досліджень, утворений спільним рішенням Національної академії правових наук України та Національної академії медичних наук України на базі Київського регіонального центру НАПрН України. Центр утворений з метою вивчення проблем захисту прав людини в сфері медицини та формування науково-дослідницької бази в галузі медичного права України.Відбулись урочисті загальні збори Національної академії правових наук України з нагоди 25-річчя

29 вересня відбулись урочисті збори Національної академії правових наук України з нагоди 25-річчя з дня заснування. Участь в урочистих заходах взяв Президент України Петро Порошенко.

У роботі загальних зборів НАПрН України також взяли участь Глава Адміністрації Президента Ігор Райнін, заступник Керівника Апарату Верховної Ради України – керівник Головного юридичного управління Михайло Теплюк, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, депутат Харківської обласної ради Микола Титов, секретар Харківської міської ради Олександр Новак, голова Північно-Східного центру Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України Володимир Семиноженко, народний депутат України, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань гендерної рівності Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Луценко, представники державних органів, галузевих академій наук, члени та співробітники НАПрНУ та інші.Відбувся круглий стіл «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні»

14-15 вересня 2018 року у межах проекту «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні», який реалізується Національною академією правових наук України спільно з партнерами – Громадською організацією українців Словаччини SME SPOLU за підтримки SlovakAid, було проведено круглий стіл. Основною метою заходу стало ознайомлення його участників із науково-практичними рекомендаціями, підготовленими словацькими експертами, які мають великий досвід роботи у міжнародних проектах за відповідною тематикою. Учасниками круглого столу стали представники органів державної влади і місцеового самоврядування, центрів безоплатної правової допомоги, юридичних клінік, громадські активісти, науковці, адвокати та судді. Усього – 60 учасників.Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі
європейські практики та шляхи їх імплементації

17 вересня 2018 р. відбудеться презентація науково-практичних рекомендацій, розроблених групою словацьких експертів. Основою для рекомендацій став розгорнутий звіт-узагальнення зібраної первинної інформації, підготовленої українською експертною групою. Запрошуємо державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування, представників неурядових організацій, юристів, науковців, правозахисників взяти участь у презентації.Загальні збори Національної академії
правових наук України та засідання президії

До уваги академіків, членів-кореспондентів
та іноземних членів НАПрН України!

Президія НАПрН України повідомляє, що 29 вересня 2018 року відбудуться загальні збори Національної академії правових наук України з нагоди 25-річчя Академії та засідання президії Академії. У засіданні загальних зборів НАПрН України візьме участь Президент України П. О. Порошенко.

Місце проведення - м. Харків, вул. Пушкінська, 70. Початок роботи президії о 9.00 год., загальних зборів - о 10.00 год. Просимо підтвердити про свою участь президію Академії.


Німецьке наукове товариство Макса Планка презентувало англомовну монографію члена-кореспондента НАПрН України

Всесвітньо відоме німецьке наукове товариство імені Макса Планка презентувало та прийняло до друку англомовну монографію члена-кореспондента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора Євгена Львовича Стрельцова «Українське кримінальне право: основні інститути» (Prof. Dr. Yevgen Streltsov. «Ukrainian Criminal Law: Basic Institutions»). Щиро вітаємо професора Євгена Львовича Стрельцова з цієї видатною подією!

Більш детальна інформація про видання за посиланням (переглянути)


Науковці КРЦ НАПрН України прийняли участь в роботі круглого столу з питань реформування кримінального законодавства України

6 вересня 2018 року в редакції газети «Голос України» проведено круглий стіл щодо удосконалення законодавства щодо покарання посадових осіб за незаконне збагачення. В обговоренні взяли участь народні депутати України Валерій Карпунцов, Ігор Попов, заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська, науковці Київського регіонального центру Національної академії правових наук України – дійсний член (академік) Анатолій Селіванов та член-кореспондент Микола Шумило.Вітаємо з ювілеєм дійсного члена (академіка)
НАПрН України Юрія Васильовича Бауліна!

2 вересня 2018 року заступнику академіка-секретаря відділення кримінально-правових наук НАПрН України, дійсному члену (академіку) Національної академії правових наук України, доктору юридичних наук, професору, Заслуженому діячу науки і техніки України, Лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки Юрію Васильовичу Бауліну виповнилось 65 років від дня народження.Привітання президента НАПрН України О. В. Петришина
з Днем Державного Прапора України та Днем незалежності України

Привітання президента Національної академії правових наук України Олександра Віталійовича Петришина з Днем Державного Прапора України та 27-річницею незалежності України.
Привітання президента НАПрН України О. В. Петришина
з Днем міста Харкова

Привітання президента Національної академії правових наук України Олександра Віталійовича Петришина з Днем міста Харкова.

Членів НАПрН України відзначено державними нагородами
з нагоди 25-річчя НАПрН України

Відповідно до Указу Президента України №214/2018 "Про відзначення державними нагородами України співробітників та працівників Національної академії правових наук України" за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної правової науки, багаторічну плідну наукову діяльність та високий професіоналізм низку членів НАПрН України та співробітників наукових установ Академії відзначено державними нагородами.
Національній академії правових наук України - 25 років!

23 липня 2018 р. Національній академії правових наук України виповнилося 25 років з дня заснування. Академія була заснована Указом Президента України у 1993 р. як вища галузева наукова установа та проголошувалася самоврядною організацією, що діє на основі Статуту, може мати у своєму складі науково-дослідні інститути, науково-практичні центри, навчальні заклади, лабораторії, інші установи для організації та проведення досліджень у галузі держави та права.Шановні колеги!

Відповідно до статті 54 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» Науковий комітет Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, як Ідентифікаційний комітет Національного фонду досліджень України, проводить конкурс щодо обрання членів Наукової ради цього фонду.

Положення про Національний фонд досліджень України затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 року № 528. Положення про конкурс щодо обрання членів Наукової ради Національного фонду досліджень України затверджено рішенням Наукового комітету від 16 липня 2018 року № 7.

Національна академія правових наук України доводить до відома наукової громадськості текст оголошення з відповідними додатками (формами заяви, анкети, згоди кандидата на обробку персональних даних та вимогами до оформлення документів) і Положення про конкурс щодо обрання членів Наукової ради Національного фонду досліджень України.


Додаток 1: Положення про конкурс щодо обрання членів Наукової ради НФД України (ЗБЕРЕГТИ)

Додаток 2: Оголошення з інформацією щодо процедури конкурсу (ЗБЕРЕГТИ)

Додаток 3: Заява кандидата (ЗБЕРЕГТИ)

Додаток 4: Анкета кандидата (ЗБЕРЕГТИ)

Додаток 5: Згода на обробку персональних даних (ЗБЕРЕГТИ)

Додаток 6: Вимоги до оформлення документів (ЗБЕРЕГТИ)


Запрошуємо до участі у міжвідомчій нараді, яку проводить Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

23 липня 2018 року об 11.00 у приміщенні Київського регіонального центру Національної академії правових наук України (м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3) Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим проводить міжвідомчу нараду щодо зібрання доказової бази за заявами України до Міжнародного кримінального суду.

На заході обговорюватимуться проблеми доведення українською стороною в «Гаазькому трибуналі» вчинення військових злочинів Росії на території України, обставин порушення агресором прав і свобод людини і громадянина, гарантованих міжнародними угодами і конвенціями, захисту інтересів України в правовому полі.

Запрошуємо до участі у нараді всіх бажаючих. З метою отримання більш детальної інформації, будь ласка, звертайтеся за тел.: (044) 253-34-19 або по електронній пошті: krc.naprn@ukr.net.

Відбувся міжнародний науковий семінар «Конституційні
цінності і права людини: виклики XXI століття»

27 червня у Конституційному Суді України відбувся міжнародний науковий семінар «Конституційні цінності і права людини: виклики XXI століття» з нагоди 22-ї річниці прийняття Конституції України. Захід організований за ініціативи та під егідою Конституційного Суду України спільно з Національною академією правових наук України, за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. У семінарі прийняли участь відомі теоретики та практики конституційного права України і зарубіжних країн (судді Конституційного Суду України, представники органів державної влади, члени НАПрН України, представники апарату президії та Київського регіонального центру НАПрН України, науковці) з метою обговорення викликів XXI століття у сфері захисту найвищої цінності в демократичній державі – людини, її прав та свобод.Відбувся Всеукраїнський круглий стіл
з питань земельного, аграрного, екологічного права
щодо оцінки впливу на довкілля

18 червня 2018 року у Київському регіональному центрі НАПрН України відбувся Всеукраїнський круглий стіл з питань земельного, аграрного, екологічного права щодо оцінки впливу на довкілля. Із вітальним словом до учасників круглого столу звернулись президент НАПрН, доктор юридичних наук, професор О. В. Петришин, який привітав учасників, акцентував увагу присутніх на важливості обговорення питань оцінки впливу в контексті забезпечення національної безпеки, збереження довкілля і поліпшення життєвого середовища в Україні. Також присутніх привітали керівник Київського регіонального наукового центру НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Н. С. Кузнєцова та директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, доктор юридичних наук, професор, академік НАН України Ю. С. Шемшученко. Модератором круглого столу виступив доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України В. В. Носік. В роботі круглого столу взяв участь суддя Верховного Суду, доктор юридичних наук, професор В. Ю. Уркевич, який у своєму виступі звернув увагу на важливості використання напрацювань юридичної науки, зокрема, з питань оцінки впливу на довкілля при формуванні судової практики вищою судовою інстанцією.Відбулося засідання президії
Національної академії правових наук України

15 червня в Київському регіональному центрі Національної академії правових наук України відбулось засідання президії НАПрН України. Участь в засіданні прийняли почесний президент Академії Тацій Василь Якович, президент Петришин Олександр Віталійович, перший віце-президент Кучерявенко Микола Петрович, віце-президент – керівник Київського регіонального центру НАПрН України Кузнєцова Наталія Семенівна, головний учений секретар Академії Журавель Володимир Андрійович, радник президії Академії Тихий Володимир Павлович, академіки-секретарі відділень, члени президії Національної академії правових наук України, директори науково-дослідних інститутів НАПрН України, представники регіональних центрів, члени Академії. У засіданні президії також взяли участь віце-президент Національної академії медичних наук України Коваленко Володимир Миколайович, ректор Національної академії внутрішніх справ Чернєй Володимир Васильович, ректор Національної академії Служби безпеки України Кудінов Сергій Сергійович.Запрошуємо до участі у засіданні Робочої групи
з питань реінтеграції та деокупації Криму

19 червня 2018 р. в 10.00 у Київському регіональному центрі Національної академії правових наук України Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим проведе засідання Робочої групи високого рівня з періодичного опрацювання актуальних питань реінтеграції та деокупації Криму, протидії російській агресії на півострові, надання відповідних пропозицій Президентові України.

Під час засідання буде обговорено План невідкладних заходів з протидії російської агресії з тимчасово окупованої території України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму на 2018-2019 роки, як документ, розроблений Представництвом Президента України в Автономній Республиці Крим та схвалений Експертною радою при Представництві 11 квітня 2018 року.

У Плані враховані пропозиції Національної академії правових наук України та уповноважених центральних органів державної влади. Крім обговорення Плану на засіданні Робочої групи будуть підняті окремі актуальні проблеми, повязані з тимчасовою окупацією Криму.

Відбувся круглий стіл на тему: «Державна служба в Україні: становлення, розвиток та наближення до європейських стандартів»

13 червня 2018 року в рамках відзначення у місті Києві 100-річчя запровадження державної служби у виконавчому органі Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) був проведений круглий стіл на тему: «Державна служба в Україні: становлення, розвиток та наближення до європейських стандартів».Запрошуємо до участі у Всеукраїнському круглому столі
з питань земельного, аграрного, екологічного права
щодо оцінки впливу на довкілля

18 червня 2018 року у Київському регіональному центрі НАПрН України відбудеться Всеукраїнський круглий стіл з питань земельного, аграрного, екологічного права щодо оцінки впливу на довкілля. В межах Всеукраїнського круглого столу передбачається обговорення актуальних проблем філософії, теорії і практики сучасного земельного, екологічного, аграрного права у механізмі правового регулювання суспільних відносин у сфері оцінки впливу на довкілля в Україні в умовах участі України у Європейських та світових інтеграційних процесах.

Круглий стіл буде проводитись на базі Київського регіонального центру НАПрН України. Місце проведення: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3, другий поверх, початок о 10 годині.


Відбувся круглий стіл на тему:
«Незаконне збагачення: питання правової кваліфікації»

8 червня 2018 року у Київському регіональному центрі Національної академії правових наук України відбувся Круглий стіл на тему «Незаконне збагачення: питання правової кваліфікації». Науковий захід був організований та проведений Центром спільно з Комітетом з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України.Відбувся круглий стіл на тему:
«Право народу на належне урядування»

5 червня 2018 року у м. Києві відбувся круглий стіл на тему «Право народу на належне урядування». Організаторами заходу виступили Київський регіональний центр Національної академії правових наук України та Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. У ньому взяли участь представники Верховної Ради України, Верховного Суду України, представники провідних наукових установ та навчальних закладів – Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Запорізького національного університету, Івано-Франківського університету права ім. Короля Данила Галицького, Національного авіаційного університету, Національної академії внутрішніх справ та громадських організацій.Запрошуємо до участі у круглому столі
«Незаконне збагачення: питання правової кваліфікації»

Київський регіональний центр Національної академії правових наук України та Комітет з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України запрошують взяти участь у Круглому столі на тему “Незаконне збагачення: питання правової кваліфікації”.

В роботі круглого столу приймуть участь провідні науковці, народні депутати України, політичні та громадські діячі, працівники органів прокуратури, адвокати, а також практикуючі юристи. У ході дискусії будуть обговорені питання притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-2 Кримінального кодексу України, обговорення інших проблемних аспектів протидії корупційним явищам в Україні.

Науковий захід буде проведено 8 червня 2018 року за адресою: м. Київ, вулиця Пилипа Орлика, 3. Початок роботи - 12.00.


Засідання президії
Національної академії правових наук України

15 червня 2018 р. відбудеться засідання президії Національної академії правових наук України. Засідання буде проведено за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3 (приміщення Київського регіонального центру Національної академії правових наук України).

Початок засідання - 13.00.


Відбувся круглий стіл на тему: «Інститут помилування в Україні»

23 травня 2018 року Національною академією правових наук України разом з Інститутом кримінально-виконавчої служби за підтримки Департаменту з питань помилування Адміністрації Президента України та Пенітенціарної асоціації України проведено круглий стіл на тему: «Інститут помилування в Україні». Захід відбувся на базі Київського регіонального наукового центру Національної академії правових наук України за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3.Члена НАПрН України відзначено
державною нагородою з нагоди Дня науки

Відповідно до Указу Президента України №135/2018 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки" за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Костицького Михайла Васильовича, дійсного члена (академіка) НАПрН України, доктора юридичних наук, професора нагороджено орденом «За заслуги» І ступеня.

Колектив президії Національної академії правових наук України щиро вітає Михайла Васильовича з високою державною нагородою.


Запрошуємо до участі у круглому столі
«Інститут помилування в Україні»

Київський регіональний центр Національної академії правових наук України та Інститут кримінально-виконавчої служби запрошує взяти участь у Круглому столі на тему “Інститут помилування в Україні”, який буде проведено 23 травня 2018 року.

В роботі круглого столу приймуть участь представники наукової спільноти, Департаменту з питань помилування Адміністрації Президента України, політичними та громадськими діячами, а також практичні працівники органів та установ виконання покарань. У ході дискусії будуть обговорені такі питання як аналіз проблем у вітчизняній процедурі помилування та її вдосконалення в Україні з урахуванням міжнародного досвіду. Окрім цього планується презентація колективної монографії “Інститут помилування в Україні та світі” та обговорення найбільш актуальних питань щодо помилування.

Науковий захід буде проведено 23 травня 2018 року за адресою: м. Київ, вулиця Пилипа Орлика, 3. Початок роботи - 10.00.


В Київському регіональному центрі НАПрН України відбулась робоча зустріч з директором Державного бюро розслідувань

8 травня 2018 року в Київському регіональному центрі Національної академії правових наук України відбулась робоча зустріч віце-президента - керівника Київського регіольнального центру Нацональної академії правових наук України Наталії Кузнєцової з директором Державного бюро розслідувань Романом Трубою. На зустрічі також були присутні ректор Національної академії внутрішніх справ генерал поліції другого рангу, доктор юридичних наук, професор Володимир Чернєй та академік Національної академії правових нак України, доктор юридичних наук, професор Василь Шакун.Віце-президент - керівник Київського регіонального центру НАПрН України Н. Кузнєцова провела робочу зустріч з ректором Національної академії внутрішніх справ В. Чернєєм

7 травня 2018 року Віце-президент - керівник Київського регіонального центру Національної академії правових наук України Наталія Кузнєцова провела робочу зустріч з ректором Національної академії внутрішніх справ, генералом поліції другого рангу, доктором юридичних наук, професором Володимиром Чернєєм. Під час зусрічі були обговорені питання співпраці між двома установами в реалізації державної політики у боротьбі зі злочинністю в частині, що вимагає наукового забезпечення. В контексті наведеного прийнято рішення про створення, спільно з Державним науково-дослідним інститутом МВС України, Науково-дослідницького центру розвитку кримінальної юстиції в Україні.Відбувся VIІI Міжнародний цивілістичний форум «Розвиток
сучасного приватного права в країнах Європи»

19-20 квітня 2018 року відбувся VIІI Міжнародний цивілістичний форум «Розвиток сучасного приватного права в країнах Європи». Захід був підготовлений Національною академією правових наук України, Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація цивілістів України» та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.Науково-практична конференція «Пріоритетні напрями розвитку аграрного законодавства і права в сучасних умовах»

20 квітня Національна академія правових наук України разом з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого (кафедра земельного та аграрного права) провели науково-практичну конференцію «Пріоритетні напрями розвитку аграрного законодавства і права в сучасних умовах». Присутніх привітали головний учений секретар НАПрН України В. А. Журавель, проректор з наукової роботи НЮУ ім. Я. Мудрого, дійсний член (академік) НАПрН України А. П. Гетьман, член-кореспондент НАПрН України, завідувач кафедри земельного та аграрного права університету М. В. Шульга та.Міжнародна конференція «Права біженців та внутрішньо
переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні»

3-4 квітня 2018 року Національна академія правових наук України спільно з партнерами — Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), проектом Ради Європи «Сприяння захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», Управлінням Верховного Коміссара ООН з питань захисту прав біженців, Громадською організацією українців Словаччини SME SPOLU за підтримки SlovakAid — провела велику міжнародну конференцію, присвячену проблемам захисту прав біженців та внутрішньо переміщених осіб в Україні.Пішов з життя член-кореспондент
Національної академії правових наук України

9 квітня 2018 року на 62-му році пішов з життя член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Тищенко Микола Маркович.


Запрошуємо до участі у міжнародній конференції
«Права біженців та внутрішньо переміщених осіб:
кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні»

Захід відбудеться 3-4 квітня 2018 року. Місце проведення - м. Харків, вул. Пушкінська, 70.

З огляду на обмежену кількість місць, бажаючі взяти участь у Конференції мають пройти реєстрацію за посиланням ЗАПОВНИТИ ЗАЯВКУ. Організатори Конференції підтвердять Вашу реєстрацію шляхом направлення відповідного листа на вказану Вами у реєстраційній формі пошту.

Додаток: програма Конференції (ПЕРЕГЛЯНУТИ)


Пішов з життя дійсний член (академік)
Національної академії правових наук України

15 березня 2018 року на 91-му році пішов з життя академік-засновник, дійсний член (академік) Національної академії наук України та Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Мамутов Валентин Карлович.


Членів НАПрН України обрано до складу
Національної академії наук України

7 березня 2018 року відбулася сесія Загальних зборів НАН України, під час якої було обрано дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України. Так, по Відділенню історії, філософії та права НАН України дійсним членом (академіком) НАН України обрано Олександра Любимовича Копиленка, дійсного члена (академіка) НАПрН України, членом-кореспондентом НАН України - Володимира Анатолійовича Устименка, члена-кореспондента НАПрН України.

Президія Національної академії правових наук України щиро вітає членів НАПрН України з обранням!


Загальні збори Національної академії
правових наук України та засідання президії

До уваги академіків, членів-кореспондентів
та іноземних членів НАПрН України!

Президія НАПрН України повідомляє, що 16 березня 2018 року відбудуться загальні збори Національної академії правових наук України та засідання президії Академії. Місце проведення - м. Харків, вул. Пушкінська, 70. Порядок денний та результативні показники діяльності НАПрН України у 2017 році додаються.

Проект порядку денного засідання загальних зборів НАПрН України (переглянути)

Результативні показники діяльності НАПрН України у 2017 році (переглянути)


Розпочала роботу школа «Право та цифрові технології»

5 березня 2018 року у Національній академії правових наук України розпочала роботу весняна школа «Право та цифрові технології», присвячена актуальним питанням юридичної науки та практики в цифрову епоху. Участь у весняній школі – чудова можливість оволодіти новими знаннями, набути навички ведення наукової дискусії, підвищити рівень володіння англійською мовою, зустрітися з провідними вітчизняними та іноземними науковцями і юристами-практиками.Пішов з життя дійсний член (академік)
Національної академії правових наук України

4 березня 2018 року на 88-му році пішов з життя академік-засновник, дійсний член (академік) Національної академії правових наук України Гончаренко Владлен Гнатович.Запрошуємо до участі у міжнародній конференції
«Права біженців та внутрішньо переміщених осіб:
кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні»

Національна академія правових наук України спільно з партнерами — Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), Управлінням Верховного Коміссара ООН з питань захисту прав біженців, Громадською організацією українців Словаччини SME SPOLU — запрошують узяти участь у міжнародній конференції, присвяченій проблемам захисту прав біженців та внутрішньо переміщених осіб в Україні.

Захід відбудеться 3-4 квітня 2018 року. Місце проведення - м. Харків, вул. Пушкінська, 70.В Дніпрі пройшов круглий стіл на тему «Стратегія імплементації нового законодавства України в сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі»

Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України взяла участь в обговоренні законодавства щодо запобігання та протидії домашньому насильству. Метою заходу була презентація нового законодавства щодо протидії домашньому насильству, обговорення механізму його реалізації та консолідація зусиль відповідальних суб’єктів взаємодії щодо запобігання і протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі.Члена-кореспондента НАПрН України Василя Васильовича Лемака призначено суддею Конституційного Суду України

27 лютого 2018 року Указом Президента України №46/2018 суддею Конституційного Суду України призначено Василя Васильовича Лемака - члена-кореспондента Національної академії правових наук України, завідувача кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Ужгородського національного університету, доктора юридичних наук, професора.Члена-кореспондента НАПрН України Сергія Петровича Головатого призначено суддею Конституційного Суду України

27 лютого 2018 року Указом Президента України №45/2018 суддею Конституційного Суду України призначено Сергія Петровича Головатого - члена-кореспондента Національної академії правових наук України, члена Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанської Комісії), доктора юридичних наук.Члена-кореспондента НАПрН України Станіслава Володимировича Шевчука обрано Головою Конституційного Суду України

21 лютого 2018 року на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України Головою Конституційного суду України обрано Станіслава Володимировича Шевчука - члена-кореспондента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора.
Захист прав людини внутрішньо переміщених осіб:
проблеми, які виявляє практика

Експерти Національної академії правових наук України Віктор Смородинський, Олександр Сидєльніков, Антоніна Бобкова та Ірина Коваль відвідали Луганський і Донецький регіони (Краматорськ, Славянськ, Сєвєродонецьк, Макєєвка, Старобельськ), де зустрілись з внутрішньо переміщеними особами, представниками центрів безоплатної правової допомоги, громадськими організаціями, які надають допомогу ВПО, представниками органів місцевого самоврядування і державної влади з метою з’ясування, які бар’єри – юридичні, соціальні, економічні – у реалізації прав внутрішньо переміщених осіб сьогодні виникають на практиці і які проблеми є найбільш актуальними.Шановні колеги!

До Вашої уваги надаємо адреси пунктів роздрібного продажу Видавництва "Право" Національної академії правових наук України. За вказаними адресами Ви маєте можливість придбати примірники 20-ти томного видання «Велика українська юридична енциклопедія». На сьогодні вийшли друком перші п’ять томів цього видання: «Історія держави і права», «Філософія права», «Загальна теорія права», «Кримінальне право», «Криміналістика, судова експертиза, юридична психологія».


*Додаток: адреси пунктів роздрібного продажу Видавництва "Право" (ЗБЕРЕГТИ)


Вітаємо з ювілеєм дійсного члена (академіка)
НАПрН України Вячеслава Івановича Борисова!

7 лютого 2018 року академіку-секретарю відділення кримінально-правових наук НАПрН України, директору науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України, дійсному члену (академіку) Національної академії правових наук України, доктору юридичних наук, професору, Заслуженому юристу України, Лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки Вячеславу Івановичу Борисову виповнилось 75 років від дня народження.Загальні збори Національної академії
правових наук України та засідання президії

До уваги академіків, членів-кореспондентів
та іноземних членів НАПрН України!

Президія НАПрН України повідомляє, що 16 березня 2018 року відбудуться загальні збори Національної академії правових наук України та засідання президії Академії. Місце проведення - м. Харків, вул. Пушкінська, 70. Порядок денний буде розміщено додатково.


Семінар-обговорення «Права біженців
та внутрішньо переміщених осіб в Україні»

1 лютого 2018 року експерти проекту «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації», який реалізується Національною академією правових наук України спільно з партнерами зі Словацької республіки SME SPOLU за фінансової підтримки Словацької агенції розвитку міжнародного співробітництва (SAMRS), разом із Харківським юридичним кіноклубом провели семінар-обговорення «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб в України».Вітаємо з ювілеєм дійсного члена (академіка)
НАПрН України Валентина Карловича Мамутова!

30 січня 2018 року Керівнику Донецького регіонального наукового центру НАПрН України, доктору юридичних наук, професору, дійсному члену (академіку) Національної академії наук України та Національної академії правових наук України, заслуженому діячу науки і техніки України Валентину Карловичу Мамутову виповнилось 90 років від дня народження.Шановні колеги!

Національна академія правових наук України запрошує бажаючих взяти участь у Регіональному форумі "Правовладдя і суспільство", на якому буде представлено українське видання документу Венеційської Комісії «Rule of Law Checklist» – Мірило правовладдя. Форум відбудеться 2 лютого 2018 року в приміщенні президії Національної академії правових наук України (1 поверх). Початок роботи - 12.00.


*Додаток: Інформаційний лист (ЗБЕРЕГТИ)

*Додаток: Програма Форуму (ЗБЕРЕГТИ)


Шановні колеги!

Національна академія правових наук України запрошує бажаючих взяти участь у VIII Міжнародному цивілістичному форумі «Розвиток сучасного приватного права в країнах Європи», який відбудеться 19-20 квітня 2018 року у м. Київ. Даний захід організовується відділенням цивільно-правових наук НАПрН України, Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація цивілістів України» за підтримки кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Для участі у форумі запрошені провідні цивілісти ФРН, Нідерландів, Франції, Польщі, Чехії, Словаччини, Казахстану, Молдови, Грузії, Естонії, Литви, Латвії. Перелік тематичних напрямів, технічні вимоги до оформлення матеріалів та умови участі у Форумі додаються.


*Додаток: Інформаційний лист-запрошення (ЗБЕРЕГТИ)


Опитування щодо бар’єрів, з якими стикаються внутрішньо
переміщені особи при реалізації своїх прав в Україні

Національна академія правових наук України проводить опитування з проблем захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні. Опитування проводиться в рамках реалізації проекту «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації», який реалізується спільно із партнерами зі Словацької республіки SME SPOLU за фінансової підтримки Словацької агенції розвитку міжнародного співробітництва (SAMRS).Співробітнику Інституту НАПрН України присуджено премію Президента України для молодих вчених 2017 року

Відповідно до Указу Президента України №458/2017 "Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2017 року" Гриняку Андрію Богдановичу – завідувачу відділу проблем договірного права Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака Національної академії правових наук України, доктору юридичних наук, старшому науковому співробітнику присуджено премію Президента України для молодих вчених 2017 року за роботу "Договірні зобов’язання з виконання робіт: проблеми теорії та практики".

Колектив президії Національної академії правових наук України щиро вітає Андрія Богдановича.


Члена-кореспондента НАПрН України Сергія Олексійовича Погрібного призначено суддею Верховного Суду

Відповідно до Указу Президента України №417/2017 "Про призначення суддів Верховного Суду" Сергія Олексійовича Погрібного, члена-кореспондента НАПрН України, доктора юридичних наук, доцента призначено на посаду судді Верховного Суду у Касаційний цивільний суд.
Міжнародний форум «Політика попередження та протидії
гендерному насильству в Україні: імплементація міжнародних стандартів та проблеми суспільного сприйняття»

8 грудня у м. Дніпро відбувся Міжнародний форум «Політика попередження та протидії гендерному насильству в Україні: імплементація міжнародних стандартів та проблеми суспільного сприйняття» з нагоди відзначення Всеукраїнського тижня права та міжнародної акції «16 днів проти насильства», організаторами якого виступили Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України і Дніпропетровська обласна державна адміністрація за партнерської підтримки Ради Європи, Представництва Фонду Народонаселення ООН, Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, Національної академії правових наук України.Тренінг для студентів-юристів «Захист прав людини внутрішньо переміщених осіб: судовий моніторинг та інші засоби збору інформації»

12 грудня Національна академія правових наук провела тренінг для студентів-правників «Захист прав людини внутрішньо переміщених осіб: судовий моніторинг та інші засоби збору інформації». Захід було проведено у межах проекту «Права біженців і внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації», який реалізується у партнерстві з неурядовою організацією SME SPOLU за фінансової підтримки Словацької агенції розвитку міжнародного співробітництва (SAMRS).Міжнародна науково-практична конференція «Освіта і наука у
сфері національної безпеки: проблеми та пріоритети розвитку»

1 грудня 2017 року Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України та Секція правового забезпечення національної безпеки і оборони НАПрН України виступили співорганізаторами міжнародної науково-практичної конференції «Освіта і наука у сфері національної безпеки: проблеми та пріоритети розвитку», яка відбулася у Національному університеті «Острозька академія».До уваги дійсних членів (академіків)
та членів-кореспондентів НАПрН України!

Відповідно до пункту 32 Статуту Національної академії правових наук України просимо Вас надати до президії звіт про наукову діяльність за 2017 р. згідно форми у додатку*. Зазначену інформацію просимо надіслати до президії Академії до 29 грудня поточного року у друкованому та в електронному вигляді. Копію звіту просимо надати академіку-секретарю Вашого відділення та до регіонального наукового центру.*Додаток: Схема індивідуального звіту за 2017 рік (ЗБЕРЕГТИ)Рецензія на книгу «Патон – гордість України!»

Біографії видатних людей завжди користувалися незмінною популярністю у широкого кола читачів. Досить нагадати успіх відомої серії «ЖЗЛ», що була започаткована книговидавцем Флорентином Павленковим (1890), подовжена письменником Максимом Горьким (1933) та вдосконалена у прижиттєву професором Петром Воловником (2004). Отже, автор книги «Патон – гордість України» вирішив почати свою серії «Сучасне ЖВЛ України» з видатної постаті, якою, безумовно, є Борис Євгенович Патон.Права біженців і внутрішньо переміщених осіб: кращі
європейські практики та шляхи їх імплементації

З жовтня 2017 року, у партнерстві з Національною академією правових наук України, SME SPOLU за фінансової підтримки Словацької агенції розвитку міжнародного співробітництва (SAMRS) реалізує проект під назвою “Права біженців і внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації”. Проект триватиме до вересня 2018 року та буде реалізований у Харківській, Луганській та Донецькій областях.Шановні колеги!

До Вашої уваги надається збірка тез виступів, представлених під час проведення Круглого столу «Адміністративна процедура: особливості формування української концепції», який відбувся 15 вересня 2017 р. у м. Харкові за ініціативи Національної академії правових наук України та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Збірка також вміщує матеріали за тематикою Круглого столу, що були надані колегами для опублікування. Видання розраховано на всіх, хто цікавиться проблемами адміністративного та фінансового права.

*Додаток: Матеріли доповідей учасників Круглого столу (ЗБЕРЕГТИ)


Засідання президії
Національної академії правових наук України

23 листопада 2017 р. відбудеться засідання президії Національної академії правових наук України. Засідання буде проведено за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 70 (приміщення апарату президії Національної академії правових наук України).
Початок засідання - 13.30.


*Додаток: Проект порядку денного засідання президії (ЗБЕРЕГТИ)


Членів НАПрН України відзначено
державними нагородами з нагоди Дня юриста

Відповідно до Указу Президента України №307/2017 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня юриста" за вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм:

1. Святоцького Олександра Дмитровича, дійсного члена (академіка) НАПрН України, доктора юридичних наук, професора, головного редактора юридичного журналу «Право України» нагороджено орденом «За заслуги» І ступеня.

2. Кузнєцову Наталію Семенівну, академіка-секретаря відділення цивільно-правових наук НАПрН України, дійсного члена (академіка) НАПрН України, доктора юридичних наук, професора нагороджено орденом княгині Ольги II ступеня.

Колектив президії Національної академії правових наук України щиро вітає Олександра Дмитровича та Наталію Семенівну з високими державними нагородами.


Відбувся другий регіональний міжнародний круглий стіл на тему «Транскордонна співпраця: проблеми та шляхи їх вирішення»

28–29 вересня 2017 року в м. Одеса відбувся другий регіональний міжнародний круглий стіл на тему «Транскордонна співпраця: проблеми та шляхи їх вирішення», організований Генеральною прокуратурою України, Національною академією прокуратури України та Військовою прокуратурою Південного регіону спільно з Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України і Національним інститутом стратегічних досліджень за участі ОБСЄ та інших партнерів.Шановні колеги!

Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України, Балтійська міжнародна академія (Рига, Латвія), Представництво юридичної фірми «Семенова і партнери» (Рига, Латвія) запрошують Вас взяти участь в міжнародному курсі підвищення кваліфікації «Інноваційне право» за спеціальністю «Право».

Тривалість курсу – з 4 по 17 вересня 2017 р. з дистанційною частиною в Україні та очною частиною в Ризі, Латвії. Курс включає як ряд лекцій на актуальні теми з інноваційного та інвестиційного права, самостійної роботи, так і різноманітну культурну програму ознайомлення з Ригою, Юрмалою і можливістю провести уїк-енд в Стокгольмі (Швеція).

Після закінчення курсу Ви отримаєте міжнародний сертифікат, який підтверджує міжнародний досвід кандидата на присвоєння звання доцента і професора відповідно до положень нового Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань в Україні, затвердженого Наказом МОН України №13 від 14.01.2016 р, а також може враховуватися при ліцензуванні та акредитації освітніх послуг. Реєстрація на курс проходить до 23 серпня 2017 р.


*Додаток: Інформаційний лист та контактні дані (ЗБЕРЕГТИ)


Пішла з життя дійсний член (академік)
Національної академії правових наук України

21 липня 2017 року на 85-му році пішла з життя дійсний член (академік) Національної академії правових наук України Шевченко Ярославна Миколаївна.Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем
правового статусу внутрішньо переміщених осіб
та забезпечення гендерної рівності

16 березня 2017 року Президія Національної академії правових наук України прийняла рішення про створення Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності з подвійним підпорядкуванням Науково-дослідному інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України та Дніпропетровському державному університету внутрішніх справ. Основним завданням Лабораторії є проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень проблем реалізації політики у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина, прав внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності.Шановні колеги!

Національна академія правових наук України спільно із Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого запрошує вас взяти участь у роботі круглого столу «Адміністративна процедура: особливості формування української концепції», який відбудеться 15 вересня 2017 року. Місце проведення Круглого столу - Національна академія правових наук України (м. Харків, вул. Пушкінська, 70).


*Додаток: Інформаційний лист (ЗБЕРЕГТИ)


Пішла з життя член-кореспондент
Національної академії правових наук України

7 липня 2017 року на 80-му році пішла з життя член-кореспондент Національної академії правових наук України Кривенко Лідія Тарасівна.Відбулось засідання президії
Національної академії правових наук України

3 липня 2017 року в Київському регіональному центрі Національної академії правових наук України відбулось засідання президії НАПрН України. Участь в засіданні прийняли керівництво Академії, академіки-секретарі відділень, члени президії НАПрН України, директори науково-дослідних інститутів НАПрН України, представники регіональних центрів, члени Академії. На засіданні розглянуто важливі питання діяльності Національної академії правових наук України та її структурних підрозділів.Тіньова економіка: світові тенденції та українські реалії

Під такою назвою 23 червня в Національній академії внутрішніх справ відбулася міжвідомча науково-практична конференція. ЇЇ організатори: МВС України, Національна поліція України, Національна академія правових наук України, Національна академія внутрішніх справ, громадська організація «Всеукраїнська асоціація кримінального права», інформаційно-аналітичний журнал «Економіка. Фінанси. Право».Засідання президії
Національної академії правових наук України

3 липня 2017 р. відбудеться засідання президії Національної академії правових наук України. Засідання буде проведено за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3 (приміщення Київського регіонального центру Національної академії правових наук України).
Початок засідання - 13.00.


*Додаток: Проект порядку денного засідання президії (ЗБЕРЕГТИ)


Проект ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів (ПХД) в Україні»

12-13 червня в Національній академії правових наук України проходить обговорення Проекту ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів (ПХД) в Україні». Проект ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів (ПХД) в Україні» передбачає допомогу Україні в розробці нормативно-правової бази, проведенні інвентаризації та безпечного знищення стійких органічних забруднювачів. В Україні виявлено понад близько 5000 тонн ПХД. Згідно з умовами Стокгольмської конвенції усунути ці об’єми ПХД необхідно до 2028 року. Співорганізаторами заходу виступають Global Environment Facility, United Nations Industrial Development Organization, Міністерство екології та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, Національна академія наук України, Національна академія правових наук України та інші.


Президента НАПрН України нагороджено нагрудним знаком
«Відзнака Голови Конституційного Суду України»

Президента НАПрН України Петришина Олександра Віталійовича нагороджено нагрудним знаком «Відзнака Голови Конституційного Суду України» за особистий внесок у розбудову правової держави, утвердження принципів верховенства права, високий професіоналізм, значні успіхи у підготовці висококваліфікованих фахівців у галузі права та вагомий внесок в організацію і проведення Другого конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів «Роль конституційних судів у тлумаченні положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та права ЄС, рішень міжнародних судів».Відбувся Другий Конгрес Асоціації конституційного правосуддя
країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ)

1-2 червня 2017 року відбувся Другий Конгрес Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ): «Роль конституційних судів в тлумаченні положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних судів».

Захід організовано Конституційним Судом України спільно з Національною академією правових наук України, Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва.До уваги наукової спільноти!

16 червня 2017 року у приміщенні Національної академії правових наук України відбудеться чергове засідання Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації. Початок засідання Ради о 15 год.

Рада молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації створена на підставі розпорядження Голови Харківської обласної державної адміністрації від 14.04.2017 р. з метою об’єднання наукової молоді Харківської області, всебічного сприяння реалізації прав молодих вчених щодо їх участі у формуванні та реалізації державної політики у відповідній сфері, забезпечення активної участі у проведенні наукових досліджень та захисту їх прав та інтересів України.


Оголошується конкурс тематики
фундаментальних досліджень та їх виконавців

Відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», Постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1084 «Про затвердження Порядку формування і виконання замовлення на проведення наукових досліджень і розробок, проектних та конструкторських робіт за рахунок коштів державного бюджету» та Положення про проведення конкурсу на здійснення наукових розробок, затвердженого президією НАПрН України, оголошується конкурс тематики фундаментальних досліджень та їх виконавців, замовником яких є Національна академія правових наук України, фінансування яких здійснюється головним розпорядником бюджетних коштів у межах базового фінансування підпорядкованих наукових установ.НАПрН України укладено меморандум про співпрацю
з Талліннською школою права (Естонія)

16 травня 2017 року Національну академію правових наук України з офіційним візитом відвідали директор школи права Талліннського технічного університету проф. Танел Керікмае (Tanel Kerikmae) та науковий співробітник цього навчального закладу Арчіл Чочіа (Archil Chochia).
Пішов з життя член-кореспондент
Національної академії правових наук України

12 травня 2017 року на 57-му році пішов з життя член-кореспондент Національної академії правових наук України Задорожній Олександр Вікторович.Дійсного члена (академіка) НАПрН України
Наталію Семенівну Кузнєцову обрано керівником НАЗЯВО

23 березня 2017 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти пройшло голосування за нового голову. За результатами головою НАЗЯВО одноголосно обрано дійсного члена (академіка) НАПрН України, академіка-секретаря відділення цивільно-правових наук НАПрН України, доктора юридичних наук, професора Кузнєцову Наталію Семенівну.Члена-кореспондента НАПрН України Сергія Головатого призначено членом Європейської Комісії "За демократію через право"

Відповідно до Указу Президента України №65/2017 Головатого Сергія Петровича - члена-кореспондента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, засновника Української правничої фундації призначено членом Європейської Комісії "За демократію через право" (Венеціанська Комісія).Наверх

Національна академія правових наук України
© Національна академія правових наук України
61024, Українa, м. Харків, вул. Пушкінська, 70 тел. (057) 704-19-01, факс (057) 704-19-10
E-mail aprnu@ukr.net